Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
Jak szukać pracy w czasie kryzysu? Drukuj Email
(4 ocen)
07.11.2009.
 

Zamieszczony przez NewtonAge,

Oglądano : 3791    

Ulubione : 339

Opublikowane w : Wiadomości specjalne, Wiadomości specjalne

Słowa kluczowe : praca, rozmowy kwalifikacyjne, szukanie pracy, kryzys, praca w kryzysie, kwalifikacje, pracownik, pracodawca, szef, rekrutacja, rekrutacyjne


ImageGdziekolwiek nie spojrzysz wciąż słyszysz, że pracodawcy ograniczają zatrudnienie! Ta firma zwalnia, tamta firma zwalnia, ten został zwolniony, tamten został zwolniony. Jednak doświadczenie pokazuje, iż znaleźć pracę mogą wysokiej klasy pracownicy, którzy pomogą firmie przetrwać trudny okres. Najważniejsze to przekonać osobę rekrutującą, że jesteś taką osobą!
Kilka rad jak znaleźć pracę w czasach kryzysu:

 

aktywne szukanie pracySzukaj pracy aktywnie!
Jeśli szukasz nowej pracy, nie działaj sporadycznie, a spontanicznie! Wysłanie jednej lub dwóch aplikacji tygodniowo to za mało! Rozsyłaj 10-15 aplikacji na godzinę, koniecznie przez 8-10 godzin dziennie. W ten sposób pokażesz, że potrafisz wypracować cały etat za darmo. Rozsyłaj spam ze swoim CV. Ważne, aby za każdym razem dopasować swoje CV i list motywacyjny tak, by było, co innego - na wszelki wypadek, jeśli kilka razy przez pomyłkę wyślesz w to samo miejsce. Pracodawca musi widzieć, że nie jesteś monotonny.


Networking
szukaj pracy wśród znajomychNie ograniczaj się tylko do internetu! Idź na całość! Im więcej szumu zrobisz wokół swojej osoby tym lepiej. Koniecznie powiedz swoim znajomym, że szukasz pracy, być może któryś z nich szepnie słówko o Tobie w swoim zakładzie pracy. To nie wszystko, właź w dupę wszystkim, gdyż może będą postrzegać Cię jako osobę miłą, uczynną - To będzie Twoją pozytywną rekomendacją. Bądź kreatywny i spróbuj sił u księdza, być może szepnie w niedzielną mszę słówko o Tobie na ambonie - Pomyśl do ilu osób ten przekaz może dotrzeć. Wśród nich może być ta jedna osoba, która okazać się może Twoim szefem!
Miej oczy szeroko otwarte, słuchaj plotek, a dowiesz się, która firma mocniej okrada pracowników, a w której leży się odłogiem.


PR w portalach społecznościowychOnline Marketing
Odśwież profil w serwisach społecznościowych, koniecznie na naszej klasie i może mniej na LinkedIn, Profeo, Goldenline, ale w sumie też warto. Osoby rekrutujące bardzo często tam zaglądają w poszukiwaniu przebojowych pracowników, więc nie zapomnij zamieścić kilku fotek z ostatniej imprezy i koniecznie zaprezentuj się w całości w skąpym bikini z jakiegoś letniego wypadu za miasto. Dodatkowo zamieść kilka śmiesznych tekstów o pracodawcach w ramach ogólnego poczucia humoru.
Wpisuj swoje imię i nazwisko na jak największej ilości for, komentarzy do artykułów, gdyż osoby rekrutujące zazwyczaj liczą ile razy dany kandydat pojawi się w wynikach wyszukiwania Google - Treść nie jest istotna, co ilość! I tak tego nikt nie czyta.
Tym samym zadbasz o swój internetowy PR.


Internetowe bazy CV
Zamieść aktualny życiorys w internetowych bazach CV. Koniecznie uwzględniając czy jesteś sam, czy masz partnera, czy posiadasz nałogi, jaką masz orientacje seksualną, jakie upodobanie, co preferujesz w stosunkach męsko damskich, czy lubisz się spóźniać - pracodawcy lubią tego typu informacje, które pomagają uniknąć później podchodów w pracy, tym samym oszczędzając czas i zwiększając efektywność swoich pracowników.


Przed rozmową z rekruterem
Dobrze przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej!
Załóż czystą bielizną, a wcześniej się podmyj - nigdy nic nie wiadomo. Strzel lufkę na odwagę, gdyż pracodawcy lubią osoby przebojowe, błyskotliwe i ogólnie rozumiane jako Cool. Przemyśl wszystkie możliwe pytania dotyczące Twojego CV i postaraj się ustalić możliwie najlepsze odpowiedzi. Jak będzie ich więcej, zapisz na kartce, zawsze później możesz przeczytać je na rozmowie.


przeczaszkuj pytaniaZadaj sobie pytanie:
- Ile chcesz zarabiać?
- Czy w czasach kryzysu jesteś w stanie pracować za darmo?
- Jaka forma zatrudnienia Cię interesuje? Czy koniecznie musi to być od razu umowa?
Pamiętaj, że znaczenie być elastycznym dla szefa, zazwyczaj oznacza być frajerem dla pracownika!

 


Poszukiwanie nowej pracy może potrwać nawet kilka tygodni, czasem miesięcy. Weź pod uwagę, że pracodawcy nie zawsze wiedzą, kogo szukają, więc z urzędu zakładają, że przez dwa miesiące będą dawać ogłoszenie i odrzucać kandydatów.


Wykaż się cierpliwością i wyrozumiałością, gdyż tam też są ludzie, którzy muszą stwarzać pozory, że pracują, a ich praca jest niezmiernie ważna i przydatna dla firmy.
Bo przecież mamy kryzys i każdy chce przeżyć!
Dodaj do
Google!Yahoo!WykopElefantaGwar.pl!Linkologia.plWpigulce.netSpis.plAXV.pl

Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 


Dodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   

Żaden komentarz nie wystawionymXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL