Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
RYBY (20 II - 20 III) Drukuj Email
(13 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 8634    

Ulubione : 196

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

Słowa kluczowe : Ryby

ImageŻywioł/Trygon: Woda
Znak: Dwie połączone ryby
Kwadron: Zmienny
Słowo kluczowe: Zrozumienie.
Planeta władająca: Neptun i Jowisz. Neptun - starożytny bóg morza. Odpowiada za uduchowienie, wyobraźnię, inspirację, mistycyzm, ale czasami powoduje samotność, roztargnienie, słabą wolę, iluzję.
Szczęśliwy dzień: piątek.
Kolory: jasnozielony, turkusowy, głębokie kolory.
Kamienie: chryzolit, hiacynt, koral, kamień księżycowy.
Metal: cyna, platyna.
Rośliny i zapachy: glicynia, jaśmin, peonia, kwiat pomarańczy.
Cechy pozytywne: współczujacy, rozumiejący, intuicyjny, artystyczny, introspektywny, humanitarny, dobroczynny, miły, emocjonalny, ofiarny.
Cechy negatywne: niepokój, pesymistyczny, niezdecydowany, melancholijny, nierealny, niepraktyczny, gadatliwy, leniwy, tchórzliwy.
Motto: Ja wierzę

 

Ryby to znak wieczności, reinkarnacji i duchowego odrodzenia. Ludzie spod znaku Ryb sprawiają wrażenie, jakby byli zawieszeni pomiędzy światem materialnym i duchowym. Potrafią głęboko wejrzeć w ludzką psychikę, są subtelni i mają rozwiniętą intuicję. Duże zdolności empatyczne powodują, że problemy innych ludzi odczuwają jak własne. Są zdolne do poświęceń i głębokich uczuć, chętnie służą innym pomocą i nie potrafią odmówić, gdy ktoś o tę pomoc prosi.

Same siebie wpędzają w dołki i często zbyt sobie pobłażają. Mają talent do wpadania w dziwne towarzystwo. Rybami bez przerwy targają sprzeczne emocje, muszą się nieźle napracować, żeby zachować równowagę, zwalczyć lenistwo, niedbałość i emocjonalny zamęt. Często tracą poczucie rzeczywistości, ulegają nałogom i przybierają fatalistyczne nastawienie do życia.

Wrażliwa natura Ryb nie jest przystosowana do pełnego nienawiści, brudu i upodlenia świata biznesu. Kreatywność i bogata wyobraźnia sprawia, że Ryby sprawdzają się w roli pisarza, muzyka czy artysty - ta poetyczna i marzycielska dusza czuje się wówczas szczęśliwa. Ludzie urodzeni w tym czasie są niepewni siebie, wolą pracować raczej w samotności niż wśród ludzi. Lubią najłatwiejsze, najprostsze wyjścia z sytuacji, dlatego trudno im z takim podejściem pokonać przeciwności losu.

Ryby kochają pokój, dbają o dom, są czułe i subtelne. Nie ma bardziej wrażliwego, oddanego i lojalnego przyjaciela nad Rybę.

Czarne Ryby ...czyli Rozmamłany safanduła...

Ryby z daleka poznaje się po nieprzytomnym wyrazie twarzy. Osobnicy ci nigdy nie wiedzą, która jest godzina, co będą robili jutro i ile mają pieniędzy w portfelu. Nie mają swojego zdania, bez oporu ulegają wpływom innych i zwykle przytakują temu, kto najbliżej stoi i najgłośniej mówi.

Nie trzeba być wielkim spryciarzem, żeby owinąć sobie Rybę wokół palca, chyba że... no właśnie, jej słynna intuicja podpowie jej, że nie jesteś człowiekiem godnym zaufania. Z powodu tej intuicji nie można Ryb traktować poważnie. Każda umowa może być zerwana, każde zobowiązanie cofnięte, bo oto Ryba miała przeczucie albo sen, który kazała jej postąpić wbrew wcześniejszym ustaleniom.

Największą karą dla Ryby jest kazać jej szybko podjąć decyzję - to jest niemożliwe, podobnie jak szybkie wyjście z domu albo błyskawiczne zrobienie zakupów. Punktualność jest ponad siły Ryb. Będąc u kogoś, zawsze czegoś zapomną. Gubią parasole i kapelusze. Są powolne, ślamazarne, niezorganizowane, łatwowierne. W razie kłopotów chętnie sięgają po alkohol - albo zapisują się na kolejną psychoterapię.

W sytuacjach erotycznych Ryba drży ze strachu - boi się ciąży albo impotencji, a swoim niepokojem potrafi zarazić partnera. Żyjąc z Rybą trzeba brać pod uwagę, że będzie wymagać nieustającej opieki i poświęceń, pocieszania i utulania w żalu. Także podczas miłosnych gier trzeba Rybom... wycierać łzy.

RYBY, CZYLI POŚWIĘCENIE I MIŁOŚĆ

Ostatni miesiąc zimy to czas, gdy natura szykuje się do obudzenia z długiego snu zimowego. Pojawiają się już pierwsze symptomy wiosny, ale zwykle przedwcześnie i chwilowo. Ryby to czas wyczekiwania na rezurekcję, to czas postu, oczyszczenia się i przygotowania na nowo nadchodzące życie.

Ten dwunasty, ostatni znak zodiaku, jest jakby końcem cyklu rozwojowego człowieka. To etap, gdzie egoistyczne, materialne i interesowne potrzeby należy pozostawić. To etap oddania światu tego co ma się najlepsze: miłość, poświęcenie, dobroć. Ryby to znak ludzi, którzy nie bardzo nadają się do normalnego świata w którym trzeba walczyć i przebijać się na drodze do sukcesu. Nie radzą sobie zatem najlepiej w rozwiązywaniu konkretnych zadań, jakie może im stawiać życie, społeczeństwo, rodzina, związki uczuciowe.

Ryby są ostatnim znakiem trygonu wodnego, do którego należą także Rak i Skorpion. Woda jest zatem ich żywiołem, a co z tym związane: wyobraźnia, świat wewnętrzny, duchowy, uczucia, miłość, impresje i nastroje. Należą także do jakości zmiennych, a więc najbardziej podatnych na reformizm i kompromisy. Znak ten należy do najbardziej pokojowych. Ludzie z tej fazy są urodzonymi pacyfistami, niechętnymi do rozwiązań siłowych. Często wolą zrezygnować i poddać się, niż wyjść na swoje. Niesie to z sobą nieuchronność spychania ich na plan dalszy. Nie są to zatem ludzie z pierwszych stron gazet. Unikają rozgłosu i eksponowania swojej osoby. Często sprawiają wrażenie niebywale skromnych, cichych i nieśmiałych.

Ich symbol zodiakalny, to dwie ryby płynące w przeciwnych kierunkach. Jest coś takiego w ich naturze, że wznoszą się do najwyższych poziomów duchowości i świętości, albo lądują w rynsztoku. Spotkamy w tym znaku wielu mistyków, świętych, proroków, artystów, muzyków, jak i alkoholików, narkomanów, prostytutek, ofiar przemocy i gwałtów.Ale od rynsztoka do świętości nie jest tak bardzo daleko, wszakże towarzyszką życia i przyjaciółką Jezusa Chrystusa była, jak byśmy to dzisiaj powiedzieli, "pani do towarzystwa".

W znaku Ryb mamy do czynienia z zupełnym zanikiem tego, co współczesna psychologia nazywa "ego". Ludzie ci niosą w sobie pierwiastek prometejski, nie pragnąc nic dla siebie, chętnie poświęcając siebie dla dobra innych. W znaku tym miłość przybiera najwyższe oblicze, pozbawiona chęci brania, chce tylko dawać.

Ludzie urodzeni w znaku Ryb powinni nauczyć się systematyczności, samodyscypliny i wewnętrznego porządku, co daje opozycyjny wobec nich znak Panny. Wiele mamy w życiu zodiakalnych Ryb bałaganu, chaosu, pobłażania sobie i robienia uników.Rybami rządzi Neptun, planeta zwodniczości, iluzji, odmiennych stanów świadomości. Nie zapomnijmy, że to właśnie Neptun zwodził Odyseusza przez wiele lat po morzach, nim trafił do rodzinnej Itaki i stęsknionej, czekającej Penelopy.

Neptun sprawia, że świat zmienia swoją normalną wymiarowość. Wprowadza halucynacje, wizje, przeczucia. Związany jest zatem z wszelkiego rodzaju "odlotami", wywoływanymi sztucznie przez alkohol, narkotyki, bądź środki psychotropowe, albo też poprzez odpowiednie techniki: hipnoza, tantra, modlitwa, tańce sufickie itd. Dlatego odgrywa ogromną rolę w procesach doświadczeń religijnych i mistycznych, gdyż związany jest z transcendencją. Niestety w naszej kulturze przeżycie religijne ma niewiele wspólnego z prawdziwym obcowaniem z bóstwem. Potępia się wszelkiego rodzaju mistycyzm, powszechnie obecny w wielu pierwotnych religiach. Ale jak każde doświadczenie duchowe, transcendencja może też być niebezpieczna. Ludzie pozbawieni odpowiedniego stopnia świadomości łatwo mogą się zagubić w świecie iluzji i kłamstwa. Stąd we współczesnej kulturze problemy z narkotykami, sektami, fanatyzmem religijnym. Człowiek bardzo potrzebuje doświadczeń religijnych, kiedy ich mu brakuje, próbuje rekompensować sobie pustkę wewnętrzną poprzez sztuczną iluzję, co prowadzi z reguły do totalnej destrukcji - także nie rzadkiej u Ryb.

Urodzeni w znaku Ryb powinni inicjować związki z przedstawicielami żywiołu ziemskiego: z Pannami, Koziorożcami i Bykami. Nieco dziwne, bo mocno zakręcone mogą być relacje z innymi znakami wody, czyli z Rakami, Skorpionami i innymi Rybami. Możliwe, choć trudne są relacje ze Strzelcami i Bliźniętami. Natomiast z Baranami, Wodnikami, Wagami i Lwami, Ryby mogą w ogóle się nie dogadać. Przypominać to będzie rozmowę ślepego z głuchym.

W życiu powinny pamiętać o tym, że im też się coś od życia należy. Że zasługują na miłość i szczęście. Ale to Jezus Chrystus- urodzeniowa Ryba- powiedział: "ostatni będą pierwszymi..."Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 

Pokaż 2 z 2 komentarzy

1. 10-10-2009 09:57

Część na pewno się sprawdza ale większość z tego co jest tutaj napisane można przypisać większości znaków zodiaku. Po za tym każdy człowiek jest inny i ryba rybie nie równa :upset :x
Gość
hmm...

2. 13-08-2009 19:28

:? tragedia hehe ja jestem ryba i wiekszosc sie nie zgadza .. nie wiem kto to pisal ale jest to pierwszy tak nie trafny opis znaku ryb jaki czytalam hee
Gość
ja

Pokaż 2 z 2 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL