Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
KOZIOROŻEC (23 XII - 20 I) Drukuj Email
(8 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 9840    

Ulubione : 184

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

Słowa kluczowe : Kosiorożec

ImageŻywioł/Trygon: Ziemia
Znak: Róg i ogon kozła
Kwadron: Kardynalny
Słowo kluczowe: Ambicja.
Planeta władająca: Saturn - symbolizuje stabilizację, dyscyplinę, ostrożność. Saturn wzmaga cierpliwość, systematyczność, rozsądek, powagę, ale również depresję, upór, sztywność, zahamowania, pesymizm.
Szczęśliwy dzień: sobota.
Kolory: ciemnozielony, brązowy, czarny.
Kamienie: zielony chryzopraz, onyks, granat, malachit.
Metal: ołów.
Rośliny i zapachy: kapryfolium, narcyz, dubeltowy hiacynt, mięta leśna.
Cechy pozytywne: prawy, wytrwały, ambitny, pracowity, poważny, solidny, konserwatywny, pragmatyczny, rozsądny, odpowiedzialny, dokładny.
Cechy negatywne: skąpy, uparty, nadąsany, egoistyczny, fatalistyczny, zarozumiały, zawzięty, rozsądek ponad serce.
Motto: Ja korzystam... Wykorzystuję

 

Koziorożce są bardzo ambitne, przez całe życie poszukują własnego przeznaczenia. Pragną osiągnąć sukces, zdobyć pieniądze, wysoką pozycję społeczną i autorytet. Są bardzo praktyczne, cenią czas, dlatego doskonale potrafią wszystko zaplanować i zorganizować. Wytrwale dążą do celu, potrafią długo i cierpliwie czekać, jeśli im na czymś zależy.

Koziorożce są zwykle otoczone aurą melancholii i surowości. Są odpowiedzialne, zdyscyplinowane i pełne wewnętrznych ograniczeń. Mają bardzo racjonalne podejście do życia, rzadko pozwalają sobie na jakieś szaleństwo. Wiedzą, że mogą polegać tylko na sobie, wierzą we własne możliwości, w związku z tym robią wrażenie osób chłodnych. Jednakowoż pod tą powłoką kryje się wrażliwa i sympatyczna osoba, na której zawsze można polegać. Mają poczucie humoru, ich dowcip jest ostry i trafny.

Koziorożce mają konserwatywne podejście do pieniędzy, dobrze pomyślą zanim cokolwiek wydadzą, a ich inwestycje zwykle są trafne. Bardzo ważne jest dla nich bezpieczeństwo finansowe, które pragną zapewnić sobie i swojej rodzinie. Osoby spod znaku Koziorożca są bardzo dumne, nigdy nie wybaczą komuś kto umniejszył ich godności lub je zlekceważył.

Koziorożcom częściej niż innym znakom zdarzają się małżeństwa dla pieniędzy i prestiżu. W związku bez przerwy chce testować lojalność partnera. Mimo pozornej suchości, szorstkości i obojętności, Koziorożce chcą być kochane i akceptowane, ale starannie ukrywają tę potrzebę przed otoczeniem. Wobec bliskich osób są niezwykle lojalne, głęboko przywiązane i opiekuńcze.

Czarny Koziorożec ...czyli Nudny ponurak ...

To najsmutniejszy i najbardziej ponury znak w całym Zodiaku. Już w kołysce w niczym nie przypomina słodkiego bobaska: na jego twarzy maluje się wyraz troski i starczej wręcz powagi. Ta troska będzie mu towarzyszyła przez całe życie, swoim martwieniem się o wszystko i potwornym pesymizmem zatruje życie sobie i niestety także innym. Ponury, małomówny, na dnie duszy skrywa wielkie ambicje oraz... równie wielkie kompleksy.

Kiedy postanowi sobie, że np. zostanie dyrektorem albo wybuduje piękny dom w górach, potrafi poświęcić temu całe życie. Będzie zarywał noce, tyrał w święta, odkładał każdy grosz - aż wreszcie, zwykle u schyłku życia, osiąga to, co sobie postanowił. Z sukcesów cieszyć się nie umie, bo nigdy nie jest u celu; zawsze coś zostanie do zrobienia.

Swoje osiągnięcia kontemplować będzie w samotności, gdyż wokół niego w końcu zrobi się pustka. Przyjaciół nie ma, dzieci, którym żałował tych kilku groszy na drobne przyjemności, odwiedzają go jedynie z obowiązku, współmałżonek zaś dawno pożeglował do kogoś sympatyczniejszego, kto potrafi się pośmiać i z kim nie rozmawia się tylko o sprawach do załatwienia. Czasem tylko wpadnie znajomy Skorpion, jako że te dwa zrzędliwe znaki dziwnie się lubią...

Seks z Koziorożcem to ciężka i odpowiedzialna praca. Tak jak w innych dziedzinach życia - także w łóżku znak ten jest poważny, konsekwentny, ambitny i... nudny. Za młodu Koziorożce nie mają czasu na erotyczne przyjemności, gdyż musza się uczyć i pracować. Rozkręcają się trochę w późnym wieku - z tego znaku wywodzą się owe matrony polujące na młodzieńców i bogaci starcy żeniący się ze swoimi pielęgniarkami.

KOZIOROŻEC, CZYLI O AMBICJACH I WŁADZY

21 grudnia Słońce znajdzie się w fazie przesilenia. To najkrótszy dzień w roku, zaczyna astronomiczną zimę. Zmarznięta, skuta lodem natura jest najlepszą wizytówką Koziorożca, ostatniego znaku trygonu ziemi.

Urodzeni w tej fazie są pod władaniem Saturna, planety mającej złą sławę ze względu na nadmiar wyzwań, zadań i problemów jakie stoją przed jej posiadaczem. Saturn otoczony jest pierścieniami, które są symbolem ograniczeń, restrykcji, dyscypliny, wyrzeczeń i surowości. Zaiste Koziorożce do wesołków nie należą. To ludzie stworzeni do ciężkiej pracy. Patronuje im mitologiczny Hefajstos, kowal i konstruktor, wiecznie ubrudzony, zapracowany, ponury, nieprzystępny, zdradzany przez swą żonę Afrodytę. Los Koziorożca nie jest zatem najweselszy i najlżejszy, ale i ludzie urodzeni w tej fazie nie są zainteresowani życiem bez obowiązków, pracy, kariery i dyscypliny. Koziorożec symbolizuje w astrologicznej ezoteryce najtrwalszy stan skupienia materii. Zmarzniętą ziemię, skałę, kamień. Coś co jest najtrwalsze w naturze i najbardziej odporne na zmiany- jak Koziorożce właśnie. Doprawdy, znak ten do reformatorów i rewolucjonistów nie należy. Jego ideą jest konserwować, zabezpieczać, utrwalać. Kwintesencją tego znaku jest zegar. Symbolizuje doskonale pracujący mechanizm, precyzję i dokładność wykonania. Wszakże spod tego znaku znajdziemy najwięcej zegarmistrzów, mechaników, kowali, ślusarzy. Zegar odmierza czas, w nieuchronny sposób przypominając o zbliżającej się starości, przemijaniu, śmierci. Koziorożec o tym pamięta, dlatego w jego życiu od wczesnej młodości jest zauważalny poważny stosunek do życia. Jako młode jeszcze osoby sprawiają wrażenie przedwcześnie dojrzałych, doświadczonych losem i obciążonych nadmiernie ciężarami i odpowiedzialnością. Czas jest kategorią najlepiej oddającą wiele aspektów ich życia. Wiele rzeczy przychodzi im późno. Sukcesy nie spotykają ich wcześnie. Muszą się zawsze na swoje osiągnięcia długo napracować. Ale ponury Saturn choć nie pieści swoich podopiecznych, to sowicie ich wynagrodzi w bardziej dojrzałej fazie życia. Choć sukcesy w życiu Koziorożca przychodzą późno, to są one dużo trwalsze i bardziej stabilne. Niewątpliwie starość może być dla nich najbardziej łaskawym okresem życia.

Saturn zachęca urodzonych w znaku Koziorożca do uporu, konsekwencji i dyscypliny, dlatego wykazują w życiu ogrom ambicji w dążeniu do sukcesu zawodowego. Koziorożce doskonale potrafią odnaleźć się w bardzo zhierarchizowanych strukturach. Nie jest niczym nadzwyczajnym dla nich konieczność cierpliwego czekania na upragniony awans. Zaiste cierpliwości Koziorożcom nie brakuje, one na prawdę potrafią czekać na swój dzień. Ale ich niechęć do zmian i nieufność wobec wszelkich reformatorów nie ułatwia im życia. Chyba to dla nich właśnie stworzono pojęcie konserwatyzm. Ich mała elastyczność, sztywność, ciągłe poddanie się ostrym rygorom naraża ich na choroby "saturnowe". Cierpią na reumatyzm, zwapnienia i usztywnienia stawów. Nękają ich choroby wieku starczego: hemoroidy, SM, miażdżyca, starcze otępienie. Ich choroby nie mają przebiegu ostrego. Zwykle są przewlekłe i trudne do wyleczenia. Typowa dla nich niechęć wykazania pokory, poddania się, rezygnacji, naraża ich na usztywnienia i stwardnienia. To że Koziorożce cierpią na kolana wynika z ich niechęci ich ugięcia, poddania się. W kolanach somatyzuje się ich upór i sztywność.

Koziorożce nie są romantycznymi kochankami i nie liczmy na to, że przeżyjemy z nimi raj. Urodzeni w tym znaku nie mają zbyt wiele szczęścia w miłości i uczuciach, gdyż ich poważne podejście do życia zniechęca rówieśników do przeżycia ekscytującego z nimi odlotu. Zwykle jak wszystko, miłość przychodzi do nich późno, ale jest nad wyraz dojrzała i mądra. Może Koziorożce nie są szalonymi i pełnymi fantazji adoratorami i mistrzami ars amandi, ale ich odpowiedzialność za bliskich, rodzinę, dzieci, poziom życia jest nie do przecenienia.Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 

Pokaż 1 z 1 komentarzy

1. 06-04-2009 17:10

anDzz

Pokaż 1 z 1 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL