Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
STRZELEC (23 XI-22 XII) Drukuj Email
(14 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 10233    

Ulubione : 212

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

Słowa kluczowe : strzelec

ImageŻywioł/Trygon: Ogień
Znak: Strzała łucznika
Kwadron: Zmienny
Słowo kluczowe: Wizualizacja.
Planeta władająca: Jowisz - symbolizuje ekspansję i rozwój. Jowisz wzmacnia powodzenie, idealizm, wiarę, szczerość, mądrość, czasami jednak powoduje wygodnictwo, snobizm, fanatyzm, hipokryzję, nieodpowiedzialność.
Szczęśliwy dzień: Czwartek.
Kolory: turkus, granat, ciemny szafir, topaz.
Kamienie: topaz, granat, ametyst, onyks.
Metal: cyna.
Rośliny i zapachy: fiołek, amarant, frezja, calicantus.
Cechy pozytywne: bystry, optymista, entuzjastyczny, uczciwy, litościwy, filozoficzny, religijny, wychowany, etyczny.
Cechy negatywne: moralizator, przesadny, kłótliwy, gadatliwy, nieczuły, nietaktowny, niecierpliwy, natrętny.
Motto: Ja rozumiem... Widzę.

 

Strzelce mają dużo szczęścia w życiu, jeśli mówi się o kimś, że urodził się pod szczęśliwą gwiazdą, na ogół dotyczy to właśnie Strzelca. Mają talent do bycia we właściwym czasie we właściwym miejscu. Śmiało patrzą w przyszłość, nie lubią się zastanawiać nad minionymi sprawami.

Strzelce są bardzo niezależne, lubią przygody, nowe pomysły i nowe otoczenie. Wierzą, że gdzieś tam jest lepsze życie, a ich niespokojna natura wciąż rzuca je w nowe miejsca. Znak Strzelca symbolizuje poszukiwanie mądrości, to znak filozofów i odkrywców.

Strzelce nie lubią być do niczego zmuszane. Są dobrymi przyjaciółmi - zawsze miłe, otwarte, jowialne, pozbawione złej woli i złośliwości. Lubią pomagać innym, nie oczekując właściwie niczego w zamian. Ponieważ cenią wolność, starają się nie ograniczać tej wolności innym. Nie wtrącają się w cudze sprawy, nie decydują za nikogo, nie są zaborcze ani zazdrosne. Mają duże poczucie humoru i potrafią opowiadać, co czyni z nich urodzone dusze towarzystwa. Sprawdzają się jako pisarze, publicyści, pracownicy mediów czy przedsiębiorcy. Lubią ciągnąć wiele spraw jednocześnie, gdyż trudniej im się wówczas znudzić. Mają rozwiniętą wyobraźnię, są bardzo pomysłowe i wierzą we własne szczęście.

Strzelce w kontaktach z ludźmi są bezpośrednie i uczciwe, zawsze mówią to co myślą. Są ekstrawertyczne, rozrzutne, często zapominają o umówionych spotkaniach, nie kończą rozpoczętych projektów, nie dotrzymują terminów.

Czarny Strzelec ...czyli Raptus i postrzeleniec

Strzelce najpierw coś robią, myślą potem. Żyją w wielkim tempie, ciągle na wysokich obrotach, jednak ich pełne rozmachu plany i przedsięwzięcia na szeroką skalę budowane są na kruchych podstawach, niczym zamki na lodzie. Ale nawet spore niepowodzenia nie podważają ich wiary we własne siły, zadowolenia z samego siebie i wiecznego optymizmu. Zamiast wyciągać wnioski, po prostu wierzą, że następnym razem uda się lepiej - i wciąż od nowa pakują się w identyczną kabałę.

Strzelec jest typem sportowca, ale i w sportowych wyczynach brakuje mu rozwagi. Bez zastanowienia wejdzie na najbardziej stromy i oblodzony stok, nie przejmując się brakiem dostatecznych umiejętności narciarskich. Rozbity nos, złamana noga niczego go nie nauczy. Strzelec jest po prostu nieedukowalny. Lubi też hałaśliwą kompanię, niewybredne dowcipy, rechot zamiast śmiechu - w takim towarzystwie po prostu się odpręża.

W stosunkach z innymi brak mu wyczucia, delikatności i taktu, a jego szczerość często bywa raniąca. Uwielbia też pouczać innych, mądrzyć się, a jeśli dojdzie do sporu, to musi mieć rację za wszelką cenę. Najgorsi pieniacze, gotowi się procesować o drobiazgi, rodzą się właśnie pod znakiem Strzelca.

Seks traktuje sportowo, ale ponieważ jest łatwowierny i nieostrożny, bardzo często pakuje się w jakieś kłopoty. Dla delikatniejszych potrzeb uczuciowych partnera nie ma zrozumienia.

STRZELEC, CZYLI PODRÓŻ NAJDALSZA

W astrologii funkcjonuje obraz Strzelca w postaci Centaura, czyli półczłowieka, półkonia. Postać ta kieruje łuk z zapaloną pochodnią pod kątem 45 stopni, pozwalając osiągnąć pociskowi maksymalny zasięg. Strzelec nie jest myśliwym, jest krzewicielem nowych idei. Zapalona pochodnia nie służy do wzniecania pożogi, lecz jest przesłaniem wolności, prawdy, wiary i nadziei.

Mitologiczny archetyp Strzelca- Centaur Chiron był opiekunem i nauczycielem Heraklesa. Do tej pory więc utarło się, że ludzie urodzeni w tym znaku mają wiele wspólnego z uczeniem. Są często przewodnikami, nauczycielami z aspiracjami wyższymi, akademickimi, bądź duchowymi i religijnymi. Przynajmniej lubią pouczać bliźnich, co jest dobre, a co złe. Strzelec jest ostatnim znakiem trygonu ognia obok Barana i Lwa. Jednakże ogień Strzelca płonie spokojnym niebieskim, strzelistym płomieniem. Nie jak agresywne i wybuchowe płomienie Barana i oślepiające złociste światło Lwa. Strzelec osiąga najwyższy poziom rozwoju w swoim żywiole. Przynależy też do jakości zmiennych obok Bliźniąt, Panny i Ryb, co pozwala mu być niezwykle elastycznym na nowe prądy, idee, wiedzę, czyli potrafi uczyć się.

Opiekunem Strzelca jest planeta Jowisz, największa w naszym układzie słonecznym. Jej wielkość przyciąga wszelkie śmiecie kosmiczne: meteoryty i komety, ochraniając zarazem Ziemię przed kosmicznymi kataklizmami. Podobnie jest w astrologii, gdzie Jowisz uważany jest za dobroczyńcę, opiekuna, przynoszącego szczęście, benefika (z łac.- dobrego). Tak jak Jowisz rośnie wchłaniając materię kosmiczną, tak ludzie o silnym wpływie tej planety pragną powiększać swoją przestrzeń życiową, poszerzając swoje horyzonty życiowe. Jowisz powoduje, że to czym się opiekuje rośnie, podlega ekspansji i rozwojowi. Dawniej sądzono, że jeśli coś wzrasta, jest duże, obszerne i tłuste, to znaczy, że niesie z sobą dobroć i powodzenie. Dzisiaj nie powiedzielibyśmy tego o ludziach ze skłonnością do nadwagi, nadmiernie obżerających się i przesadzających z piciem, a to właśnie zdarzyć się lubi Strzelcom. Ta ekspansja jowiszowa zachęca ich podopiecznych do poszukiwań nowych poglądów, wiedzy, mądrości i filozofii poza rodzinnymi stronami, stąd ciągły ich pęd do podróżowania, niechęć do zakotwiczenia się poprzez stałą pracę, dom rodzinny, ustabilizowane życie. Mimo to jednak Strzelce są dobrymi rodzicami, nawet za dobrymi, pozwalając swoim dzieciom nieomal na wszystko.

Ludzie urodzeni w tym znaku posiadają skłonność do ciągłego filozofowania, spekulowania, rozważania problemów duchowych, religijnych, etycznych i moralnych. To urodzeni prawodawcy, myśliciele, uczeni, prorocy i pionierzy. Lubią stać na czele nowych idei i prądów, angażując się w nowy nurt wiedzy z zapałem i oddaniem. Niestety zapał ten łatwo może się przerodzić w zaciekłość, fanatyzm i fundamentalizm. Wszakże gorąca wiara w słuszną sprawę kieruje ludzi obwieszonych bombami do czynów dalekich od klasycznego humanitaryzmu Strzelca.

Wiedząc o skłonnościach Strzelca do przemądrzania się nie dziwimy się, że preferują zawody i profesje związane z wiedzą i nauczaniem. Są prawnikami, nauczycielami, duchownymi, etykami, filozofami, podróżnikami, handlowcami przemierzającymi świat. Mogą mieć do czynienia ze służbą zdrowia, z polityką, religią, nauką, literaturą, masmediami. Strzelce powinny poszukiwać takiej profesji, która da im dużo przestrzeni i wolności, nie ograniczając ich monotonią i sztampą. Powinny nie bać się szkoły i nauki, gdyż uczenie się i gromadzenie wiedzy jest im potrzebne do życia jak chleb i woda, choć oczywiście nie łatwo jest im odnaleźć się w sztywnych i skostniałych realiach współczesnej edukacji.

Strzelec musi nauczyć się stosowania umiaru i powściągliwości, gdyż przejawia często chorobliwą skłonność do przesady i nadmiarowości, zachowując się jak słoń w składzie porcelany. Źle rozwijający się przedstawiciel tego znaku będzie wyrażał skłonność do awanturnictwa, pieniactwa, kłótliwości, obżarstwa i opilstwa. Może także chcieć na siłę zbawiać tych, którzy tego nie potrzebują i nie mają ochoty być zbawiani. Jeśli powściągnie swoje zapędy do wygłupów i ciągłego imprezowania, może stać się mistrzem i nauczycielem. Może stać się powiernikiem i przewodnikiem duchowym, lub choćby mądralą potrafiącym poradzić każdemu, kto znajduje się w kłopotach i potrzebuje pomocy. Strzelec wyrażając najpełniej swoją naturę łączy ludzi na całym świecie niosąc postęp, wiedzę, wolność i pokój.

Strzelec korzystne związki uczuciowe zawrze z przedstawicielami własnego żywiołu: z Baranem i Lwem. Ale nadmiar ognia pojawiający się w takim układzie niesie niebezpieczeństwo pojawienia się agresji, chęci rywalizowania i przewodzenia. Niesie także zbyt duże tempo powodujące szybkie wypalenie się takiego układu.

Bardzo korzystne mogą być relacje z przedstawicielami pokrewnego żywiołu powietrza: z Wagą i Wodnikiem. Związek z opozycyjnymi Bliźniętami może być bardzo dobry, ale posiada skłonności do totalnego bałaganu, chaosu, niestabilności uczuciowej i emocjonalnej. Trudniejsze, choć możliwe są związki z kwadraturowymi Pannami i Rybami, gdyż wraz ze Strzelcem tworząc rząd jakości zmiennych, podatnych na kompromisy, zmiany i naukę. Najtrudniejsze są związki z Bykami, Skorpionami, Koziorożcami i Rakami, z którymi to znakami występują trudności we wzajemnej komunikacji.

W astrologii medycznej przyporządkowuje się Strzelcowi sferę ud, dlatego cierpią na kontuzje i złamania nóg. Czasem też dokuczać im może wątroba. Jednakże wrodzona radość życia i humor powoduje, że Strzelce mają z reguły znakomite zdrowie.

Historia Strzelca (gwiazdozbioru i znaku zodiaku, gdyż zrazu nie odróżniano tych pojęć) zaczęła się w starożytnej Mezopotamii. W gwiazdozbiorze tym widziano obraz jednego z tamtejszych bogów imieniem Pabilsag. Pamięć o boskim charakterze Strzelca kołacze się po astrologii do dziś w postaci wiary w to, iż ludzie urodzeni pod tym znakiem mają szczególne zainteresowania religijne. (Statystyki tego jednak nie potwierdzają.) Pabilsaga czasami przedstawiano w postaci człeko-konia, centaura; to wyobrażenie przejęli Grecy. A że centaury rysowano jako myśliwych z łukami, stąd się wzięła nazwa Strzelec, po grecku Toksotes, po łacinie Saggitarius.Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 

Pokaż 5 z 5 komentarzy

1. 09-11-2009 00:01

dużo się nie zgadza,strzałka,strzałce jest nie równa.
Gość
YOŁANA

2. 08-11-2009 22:59

Ta kupa to wcalę nie pasuje,są BW....i
Gość
mała

3. 17-03-2009 11:32

:cry na ogół się zgadza chociaż dużo walorów jest innych :x bardzo chciałabym by niektóre się spełniły jesteśmy dobrymi ludżmi
Zarejestrowany
elutek1952

4. 12-03-2009 14:16

jaka kupa chociaż jestemz pod tego znaku i nic tu nie pasuje :( :x
Gość
eeemm

5. 29-07-2008 13:28

kupa
Gość
duza

Pokaż 5 z 5 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL