Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
SKORPION (24X-22XI) Drukuj Email
(12 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 12804    

Ulubione : 210

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

Słowa kluczowe : skorpion

ImageŻywioł/Trygon: Woda
Znak: Ogon skorpiona
Kwadron: Stały
Słowo kluczowe: Moc.
Planeta władająca: Pluton - w mitologii rządził światem podziemnym. Pluton wzmacnia odwagę, wytrwałość, regenerację, siłę przebicia, ale również powoduje przemoc, obsesję, izolację, bezwzględność, niszczenie.
Szczęśliwy dzień: Wtorek.
Kolory: szkarłat, burgund, kasztan, szary, czarny.
Kamienie: topaz, granat, ametyst, onyks.
Metal: żelazo.
Rośliny i zapachy: wrzosiec, tuberoza, żarnowiec, lippia.
Cechy pozytywne: spostrzegawczy, idealista, silny, badawczy, przenikliwy, zdecydowany, umotywowany, zaradny, żarliwy, świadomy.
Cechy negatywne: bezwzględny, gwałtowny, nerwowy, nietolerancyjny, despotyczny, ostry, zazdrosny, zawzięty, tajemniczy.
Motto: Ja pożądam.

 

Skorpiony są pełne sprzeczności, zawierając w sobie wszystkie najlepsze i najgorsze cechy, jakie może zawierać ludzka natura. Mają bardzo filozoficzne podejście do życia i mogą być zarówno osobami bardzo religijnymi jak i okultystami. Poza tym mają bardzo rozwiniętą intuicję, swoisty szósty zmysł, który podpowiada im co się stanie zanim to jeszcze nastąpi. Skorpion to znak narodzin, seksu, śmierci i odrodzenia, wszystkiego tego co jest połączeniem ludzkiego umysłu z tajemnicą.

Skorpiony mają często niezwykle skomplikowane relacje z innymi ludźmi. Potrafią być jednocześnie szczodre i kochające, gwałtowne i nieprzewidywalne. Są lojalne wobec przyjaciół, natomiast są również niezwykle zazdrosne i żądne posiadania. Mogą mieć wszystko albo nic, żadne kompromisy i pośrednie wyjścia nie wchodzą w grę.

Skorpiony są pamiętliwe w pozytywnym i negatywnym znaczeniu tego słowa - pamiętają wszystkie uprzejmości i nieuprzejmości. Gdy ktoś zrobi Skorpionowi jakieś świństwo, ten może czekać wiele lat na odpowiedni moment, aby się zrewanżować, dlatego lepiej nie mieć w nim wroga.

Osoby spod tego znaku lubią współzawodnictwo, zbierają informacje, żeby potem umiejętnie je wykorzystać. Mają zdolność adaptacji do nowych sytuacji, potrafią błyskawicznie skierować swoją energię w nowe kierunki, rozpocząć nową karierę lub po prostu się przekwalifikować. Przeciwności ich nie zniechęcają a wzmacniają. Cenią pieniądze i wiedzą, jak je umiejętnie wydać.

Lubią dominować i robią to zawsze, ilekroć im ktoś na to pozwoli. Z natury są nieufne, jednak gdy się do kogoś przekonają ich miłość lub sympatia jest szczera i głęboka. Ich uczucia zawsze są silne, niezależnie czy będzie to miłość, czy nienawiść. Angażują się w pracę, związki, hobby - przeżywają intensywnie i żyją z pasją.

Czarny Skorpion ...czyli Chodzący podstęp i mściwość...

Nie bez powodu znak ten cieszy się tak złą sławą. Skorpion to krewny pająka, tylko bardziej jadowity. Jad zawarty w jego truciźnie jest śmiertelnie niebezpieczny dla człowieka. Skorpiona trudno dostrzec, gdyż kryje się w różnych dziurach i zakamarkach, z których atakuje.

Człowiek urodzony w tym znaku kocha walkę, ale nie rzuca się w nią otwarcie jak Baran. Działa podstępnie, z ukrycia. Jeśli czymś mu się narazisz, potrafi latami czekać na odpowiedni moment, aby się odegrać. Jest mściwy, a potrafi być okrutny i bezwzględny. Nie wystarczy mu wygrać - musi jeszcze wdeptać przeciwnika w błoto. Brak mu wyrozumiałości dla słabości innych. Pokazałeś Skorpionowi swoją słabą stronę: bądź pewien, że to wcześnie lub później wykorzysta przeciw tobie.

Na co dzień jest pesymistą. Myśli, że jutro może być tylko gorzej. Pełen jest ironii i sarkazmu, podejrzliwy i zazdrosny, nie wierzy niczemu i nikomu. Wszystkich oskarża o złą wolę albo brak kompetencji. Współmałżonka często dręczy podejrzeniami o zdradę. Lubi osądzać innych i to do niego musi należeć ostatnie słowo.

Trzeba przyznać Skorpionom, że popęd płciowy mają potężny i w seksie są niezmordowane. Ale intymne zbliżenia traktują jako rodzaj walki, w której muszą być górą. Idziesz do łóżka ze Skorpionem - musisz wiedzieć, że już przegrałeś (przegrałaś) i możesz liczyć tylko na rolę potulnego jeńca, który spełnia wolę swego pana. Skorpiony pasjami świntuszą, siedząc przy najwytworniejszym stole, pod stołem będą badać sąsiadów i sąsiadki. Stale im mało różnych "sztuczek" i to, co obejrzą na filmie "tylko dla dorosłych", natychmiast będą z kimś wypróbowywać.

SKORPION, CZYLI NAMIĘTNOŚĆ I ŻĄDZE

Gdy Słońce w swym obiegu rocznym 23 października wkracza w znak zodiaku Skorpiona, wchodzi zarazem w najbardziej mroczny, smutny i melancholijny okres roku. Dla natury to czas śmierci, odpoczynku, snu, rozkładu i butwienia.

Jest coś z tego jesiennego nastroju w ludziach urodzonych w znaku Skorpiona, ich smutek, tajemniczość i izolacja, pragnienie osiągnięcia wewnętrznego spokoju, nieźle odpowiada czasowi schyłkowemu w przyrodzie.

Skorpion jest drugim obok Raka i Ryb przedstawicielem żywiołu wody w astrologicznej systematyce. Woda wiąże się z emocjami, uczuciami, wrażliwością, intuicją, zdolnościami jasnowidzenia, pasjami, cierpieniem, melancholią i samotnością. Skorpion przejawia jednak najwyższą aktywność i siłę spośród innych znaków wodnych. W dawnej astrologii fazą tą opiekował się Mars, rządzący znakiem Barana. To jednakże co różni waleczność i siłę obu znaków, to inne podejście do walki. Baran lubi atakować w otwartym polu i lubi widzieć swojego przeciwnika. Skorpion prowadzi zupełnie innego rodzaju wojnę. Stara się osaczyć przeciwnika, podstępnie go podchodzi, męczy psychicznie, czasem i znęcając się nad nim. Kiedy wróg jest już dostatecznie wykończony, atakuje bez ostrzeżenia, bez litości, czasem anonimowo. Jego sztuka walki to partyzantka. Lecz gdy jest zagrożony i osaczony, potrafi dokonać samozniszczenia. Tak jak prawdziwy skorpion, wbijając sobie żądło w kark popełnia samobójstwo.

Skorpion doświadcza tylko uczuć skrajnych. Albo kogoś kocha do szaleństwa, albo nienawidzi. Nie zna stanów pośrednich. Potrafi być bardzo gorący, albo lodowaty. Obojętny-nigdy. Skorpiona pochłaniają namiętności i żądze. Głęboko kocha i równie namiętnie pragnie być kochanym. Choć w miłości i uczuciach przechodzi wszelkie możliwe stany: od skrajnej nienawiści, do szaleńczego zniewolenia. Jedną z największych pasji Skorpiona jest seks. Dlatego uważany jest za najlepszego kochanka zodiaku. Przejawia jednakże skłonności do przeróżnych perwersji, a czasem i sadyzmu.

Skorpiona pasjonują rzeczy ostateczne: śmierć i życie po życiu, fascynuje się parapsychologią, a zwłaszcza metodami wpływania na podświadomość i może niezbyt etycznymi praktykami manipulowania ludźmi w celu wywierania na nich presji równoznacznej z hipnotyzowaniem. Skorpion uwielbia penetrować zakazane tematy i dziedziny życia. Poszukując w życiu mocnych wrażeń często ociera się o półświatek, narkotyki. Zdarzają mu się zamiłowania do tworzenia nieformalnych, quasi przestępczych środowisk o charakterze gangsterskim, lub mafijnym.

Ale Skorpion przejawia także cechy konstruktywne: jest niezwykle odporny na przeciążenia fizyczne i psychiczne. Posiada zdolności samoregeneracji z najcięższych nawet chorób. Jak mitologiczny Feniks odradza się z popiołów, czyli z kryzysów i beznadziei. Jego psychika to bardzo niestabilny obszar. Skorpion na zewnątrz zdaje się być spokojny i opanowany, natomiast w środku przechodzić może straszliwe burze. Posiada skłonność do maksymalizowania swoich przeżyć psychicznych. Dlatego niejednokrotnie dąży do najgłębszych emocji i uczuć. Często tworzy w swoim umyśle istne piekło, by poczuć, że żyje. W skrajnych przypadkach niestabilna psychika Skorpiona może go zaprowadzić do szpitala psychiatrycznego, gdyż przejawia skłonności do psychoz i paranoi.Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 

Pokaż 4 z 4 komentarzy

1. 05-02-2013 16:42

Zgadzam się z tym opisem. Niektóre fragmenty wręcz idealnie opisują mój charakter.
Gość
Andraa

2. 17-04-2010 12:29

Alex

3. 17-04-2010 12:25

Co za debilizm!!! :eek To totalne kłamstwo!!! Co za ułom to napisł? Małpa przy komputerze?!?!?
Gość
Alex

4. 31-08-2007 02:45

W większości horoskopy dotyczące mojego znaku się zgadzają. Podobnie i tu. Choć niektóre fragmenty to tak z przymrózeniem oka, lub kwestia interpretacji. Tak czy inaczej może być ;)
Gość
Batman

Pokaż 4 z 4 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL