Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
WAGA (24 IX - 23 X) Drukuj Email
(16 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 7359    

Ulubione : 126

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

Słowa kluczowe : waga

ImageŻywioł/Trygon: Powietrze
Znak: Szale wagi
Kwadron: Kardynalny
Słowo kluczowe: Harmonia.
Planeta władająca: Wenus - bogini miłości piękna i sztuki. Wenus wpływa na uczuciowość, idealizm, poczucie piękna, wrażliwość oraz na sentymentalizm, nieśmiałość, przewrażliwienie.
Szczęśliwy dzień: Piątek.
Kolory: niebieski, lawendowy.
Kamienie: opal, topaz, akwamaryn, szmaragd.
Metal: miedź.
Rośliny i zapachy: werbena, irys, mech, hiacynt.
Cechy pozytywne: urok, towarzyski, taktowny, przyjacielski, kooperatywny, przekonywujący, uczciwy, wyrafinowany, dyplomatyczny.
Cechy negatywne: niezdecydowany, ambiwalentny, niekonsekwentny, intrygant.
Motto: Ja równoważę... Harmonizuję

 

Wagi są zwykle lubiane, mają urok osobisty, dobry gust i zwykle naprawdę ładnie wyglądają. Potrafią słuchać i sprawiać, że inni czują się przy nich ważni i lubiani. Uwielbiają wszelkie przejawy piękna i miłości czy to w muzyce, architekturze, filmie. Lubią otaczać się ładnymi rzeczami, ich dom zazwyczaj wygląda elegancko i wygodnie.

Wagi pragną być podziwiane, mają trochę narcystyczne podejście do własnej osoby. Uwielbiają być w centrum i chłoną wszelkie komplementy. Ludzi często oceniają po wyglądzie i nie zawsze chcą zaglądać głębiej. Wagom łatwo przychodzą kontakty z ludźmi, są bardzo skierowane na zewnątrz i wiele energii poświęcają na utrzymywanie udanych relacji z innymi. W tym wszystkim podchodzą do ludzi bardzo intuicyjnie.

Wagi dążą do harmonii, najszczęśliwsze są gdy wszystko wokoło działa poprawnie i jest uporządkowane. Cenią spokój i unikają niepotrzebnych scysji i konfliktów. Są dobrymi mentorami, widzą wszystkie za i przeciw obydwu stron. Są też dobrymi dyplomatami. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji są w stanie ustąpić i odrzucić na jakiś czas swoje odczucia, zwłaszcza że często same nie wiedzą, jakie są ich uczucia. Zwykle sprawiają wrażenie niezdecydowanych, wiecznie na krawędzi, balansują pomiędzy sprzecznymi zachowaniami. Pieniądze szybko przelatują im przez palce, ponieważ chętnie wydają je na rzeczy, które kochają.

Wagi nie lubią ciężkiej pracy, bywają lekkomyślne. Są idealistami i romantykami, ciepłe, sentymentalne i optymistycznie nastawione do świata zrobią wszystko, żeby sprawić przyjemność ukochanej osobie.

Czarna Waga ...czyli Samolubny kłamczuch ...

Do twarzy mają przyklejony przymilny, fałszywy uśmieszek. Nigdy nie powiedzą wprost, co myślą. Chwiejne i niezdecydowane - nie są w stanie zająć jednoznacznego stanowiska w żadnej sprawie. Waga "w życiu" nie przyzna się do winy, a przyparta do muru będzie kręcić i odwracać kota ogonem! Sama zresztą ma na tyle niejasne poglądy, że prawdy nie odróżnia od zmyślenia i każde jej kłamstwo jest trochę prawdziwe, a każda prawda - nieco zełgana.

Waga nie znosi się narażać innym. Dlatego każdemu stara się jakoś dogodzić, wszystkim się podlizuje, do wszystkich wdzięczy. Aby zdobyć aprobatę otoczenia, na zawołanie umie zmienić zdanie, światopogląd i głoszony system wartości. Prócz tego jest próżna, rozrzutna, i... zapatrzona w siebie. Zarówno panie, jak i panowie Wagi godzinami sterczą przed lustrem i przymierzają fatałaszki. Uwielbiają się obwieszać świecidełkami, namaszczać żelami, perfumować nie do wytrzymania. Jeśli ktoś Wadze zada pytanie, nigdy nie otrzyma zwięzłej i rzeczowej odpowiedzi - za to z jej ust popłynie strumień krasomówstwa, pustosłowia i wodolejstwa.

Wagi nie znoszą się przemęczać zarówno fizycznie jak i umysłowo; uciekną od każdego zajęcia, które wymaga skupienia i wysiłku. Zatrudniają się głównie tam, gdzie wystarczy sprawiać dobre wrażenie, są za to mistrzami w wyciąganiu cudzych pieniędzy. Nie dla nich dyscyplina, śpią najchętniej do południa. Żywiołem Wag są imprezy towarzyskie, które też są okazją, by zapolować na cudzego partnera.

W łóżku Waga ceni przede wszystkim... siebie. Musi być adorowana i drogo trzeba zabiegać, by nabrała ochoty na karesy i to te niezbyt wyczerpujące. Oprócz stałego partnera (partnerki) musi mieć kilku rezerwowych. I chyba spośród wszystkich znaków zodiaku Wagi najmniej się przejmują tym, jakiej płci jest ich partner.

WAGA, CZYLI O SZTUCE HARMONII

Okres od 22 września do 22 października przyporządkowany jest fazie Wagi, a dzień wejścia Słońca w ten znak jest także momentem jesiennego zrównania dnia z nocą, oraz początkiem astronomicznej jesieni. To najpiękniejszy pod kątem doznań estetycznych okres w roku, i dlatego Wagi związane są z pięknem i sztuką.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego Wadze tak trudno podjąć decyzję, to niech przybliży rozwiązanie tego pytania sama jej natura- znajduje się dokładnie w połowie zodiaku, rozpoczynanego przez Barana. Symbol astrologiczny znaku Wagi to właśnie przyrząd laboratoryjny, mierzący z dużą dokładnością. Jeśli Waga zwleka z podjęciem decyzji, to dlatego, że ma świadomość, iż każdy wybór narusza równowagę, a każda decyzja może być obarczona konsekwencjami, wprowadzającymi duże zmiany, a że Waga jest wygodna i lubi, gdy jest miło i przyjemnie, dlatego dla bezpieczeństwa zwleka z podjęciem decyzji, lub w ogóle nic nie robi.

Mityczną opiekunką znaku Wagi jest Afrodyta, bogini piękna i miłości, zrodzona z morskiej piany. Dlatego tradycja astrologiczna każe Wadze zajmować się rzeczami pięknymi, atrakcyjnymi i zmysłowymi. Teraz może być bardziej jasne, skąd bierze się niechęć Wag do pracy, czy wręcz lenistwo, jak niektórzy chcą oceniać jej potrzebę przyjemności. Już tak ten świat jest skonstruowany, że są tacy, którzy pracują i tacy, którzy chcą się bawić i cieszyć życiem, niewątpliwie Waga należy do tych ostatnich. Dlatego zupełnie bez sensu jest zmuszanie jej do ciężkiej i żmudnej pracy, wymagającej dyscypliny i porządku, niestety Waga przejawia wielki opór wobec konieczności stosowania surowych i ostrych zasad, dlatego nic dziwnego, że Afrodycie nie układało się małżeństwo z ponurym i ciężko pracującym Hefajstosem, kowalem i rzemieślnikiem.

Naturalnym środowiskiem Wagi jest atmosfera sztuki, piękna, zabawy i radości. Waga jest znakiem powietrznym (razem z Bliźniętami i Wodnikiem), dlatego bardzo ceni sobie w życiu kontakty związane z charakterem tego żywiołu. Są to przede wszystkim relacje intelektualne: rozmowy, inteligentne ploteczki, interesujące dyskusje, mądre dysputy filozoficzne i rozważania. Nie zapomnijmy, że Waga jest bardzo inteligentna, choć unika przemądrzania się. Jej bystry umysł najlepiej ujawnia się w czasie salonowych rozmów, poprzez błyskotliwy dowcip i zabawne dialogi.

Waga potrzebuje lśnić i błyszczeć, dlatego uwielbia robić wrażenie strojem, biżuterią, fryzurą itd. Do metod, które sprawiają, że ludzie zwracają na nią uwagę należy notoryczne spóźnianie się na przyjęcia i spotkania towarzyskie, a właśnie atmosfera salonu, balu, rautu, przyjęcia, bądź oficjalnej ceremonii, to naturalny żywioł Wagi, tam czuje się ona jak ryba w wodzie.

Kiedy Waga ma złe dni, wtedy może ujawnić się jej mniej jasna natura. Potrafi być bierna i marnować czas. Lenistwo i apatia to jej częsta reakcja na stres. Lubi także przesadzać z jedzeniem, zwłaszcza słodyczy, do których czasem przejawia skłonności równoznaczne z regularnym uzależnieniem, wymagającym psychologicznej pomocy. Znając Wagi jako osoby o wrażliwości estetycznej moglibyśmy być zdziwieni, że potrafią być cyniczne i okrutne, gdy ich równowaga zostanie naruszona. Waga wprawdzie nie będzie siała zła na lewo i prawo, ale z niezwykłą konsekwencją dążyć będzie do sytuacji, gdy obie jej szalki znowu będą w równowadze. Wtedy znowu staje się miła i ciepła dla wszystkich. Wagi są świetnymi rodzicami, gdyż w naturalny sposób wiedzą na czym polega partnerstwo, i takie właśnie są relacje z ich dziećmi. Ale Waga może być niedostępna dla dziecka, gdy te potrzebuje prawdziwie głębokich uczuć. Wagi będą świetnymi partnerami i przyjaciółmi dla swoich dzieci, ale mogą być chłodne i odległe w sytuacji, gdy konieczne będą poświęcenia i rezygnacja z przyjemności. Waga nie nadaje się do poświęceń i wyrzeczeń. Tutaj kończy się jej rola. Partnerstwo to nie jest przytułek miłosierdzia, to równoprawny związek dwojga ludzi oparty na umowie i zasadach wzajemności. Dlatego ideą Wagi jest partnerstwo, związki, kontrakty i umowy, a najdonioślejszym kontraktem, jaki człowiek może zawrzeć jest małżeństwo.

Związki uczuciowe Waga najkorzystniej zawrze z przedstawicielami żywiołu jej bliskiego: z Bliźniętami, Wodnikami i innymi Wagami, ale związki te poprzez dużą siłę powietrza mają skłonność do życia w ciągłej abstrakcji i braku konkretów, to bardzo rozdyskutowane i rozgadane związki, gdzie nie ma kto załatwić najprostszych rzeczy związanych z codziennym życiem. Dlatego powietrze Wagi doskonale może podsycać entuzjazm i energię znaków ognistych: Strzelca i Lwa. Związek z Baranem będzie archetypową, mitologiczną relacją Aresa (Marsa) z Afrodytą (Wenus), a było to stadło bardzo udane. Układy z Panną i Skorpionem niosą duże trudności we wzajemnej komunikacji, podobnie jest z Rybami i Bykiem. Z natury konfliktowe, choć nie pozbawione sensu są związki z Koziorożcami i Rakami. Wagę może zrażać chłód i dystans tego pierwszego, natomiast kontakt z Rakiem niesie trudności w zrozumieniu chimerycznej i ukrytej natury tego znaku.

Astrologia medyczna przyporządkowuje Wagom pas miednicy, nerki, zewnętrzne narządy płciowe, pośladki. Dlatego nerki dbające o równowagę kwasowo- zasadową, są analogią do poszukiwań równowagi emocjonalnej Wagi. Równowagi w kontaktach "ja-ty" i równowagi w związkach uczuciowych.Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 

Pokaż 2 z 2 komentarzy

1. 08-07-2007 19:15

Prawie wszystko mi się zgadza :) ;) :grin :x heh. Pozdro dla wszystkich Wag :*
Gość
dominika

2. 28-04-2007 19:44

Wagi zawsze się zgadzają :)
Zarejestrowany
oliwka

Pokaż 2 z 2 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL