Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
PANNA (24 VIII - 23 IX) Drukuj Email
(6 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 6697    

Ulubione : 139

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

ImageŻywioł/Trygon: Ziemia
Znak: Greckie słowo dziewictwo
Kwadron: Zmienny
Słowo kluczowe: Praktyczność
Planeta władająca: Merkury - mitologiczny posłaniec bogów. Merkury wzmacnia wszechstronność, inteligencję, elokwencję, postrzegania, ale też ujawnia cynizm, przebiegłość, nerwowość, ograniczoność umysłową.
Szczęśliwy dzień: Środa.
Kolory: indygo, granatowy, szary.
Kamienie: szafir, topaz, jaspis, nefryt.
Metal: brąz.
Rośliny i zapachy: hiacynt, akacja, gardenia, krwawnik.
Cechy pozytywne: skrupulatnn, praktyczny, analityczny, staranny, umiejętny, systematyczny, dokładny, pilny, paracowity, perfekcyjny.
Cechy negatywne: hipohondryk, krytykujacy, snobistyczny, cyniczny, nadasany, szukający zaczepki, egocentryczny.
Motto:Ja analizuje

 

Panny muszą być stale aktywne, a we wszystkim co robią dążą do perfekcji. Nie znoszą odkładania czegokolwiek na później, są dobrze zorganizowane i zwykle robią to co do nich należy. Całe życie dążą do zamienienia chaosu na porządek.

Panny są inteligentne, potrafią zbierać informacje, łączyć je i porządkować, a następnie wyciągać wnioski i wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Mają doskonałą pamięć, zdolności analityczne, potrafią sprawnie myśleć i wpływać na ludzi. Dużą wagę przywiązują do szczegółów. Nie lubią czczej gadaniny, uważają że do życia należy podchodzić racjonalnie. Ich praktyczny umysł powoduje, że decyzje lubią podejmować na chłodno po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw. Denerwują je ludzie, którzy podchodzą do wszystkiego emocjonalnie. Są skrupulatne, pedantyczne, bardzo dokładne we wszystkim co robią. Są urodzonymi perfekcjonistami.

Panny cenią pieniądze i potrafią dobrze zarządzać domowym budżetem. Są tak przywiązane do szczegółów, że często tracą sprzed oczu obraz całej sytuacji. Wiara w logikę, metodyczność powoduje, że brak im fantazji i twórczego podejścia do niektórych spraw.

Osoby urodzone pod znakiem Panny mają tendencję do komplikowania wszystkiego, nie istnieją dla nich małe problemy i proste sprawy - roztrząsają i analizują nawet te najmniejsze. Są z natury nieśmiałe, a do ludzi podchodzą z rezerwą - zawsze spięte nie potrafią tak po prostu porozmawiać czy pożartować z nieznajomym. Są bardzo krytyczne wobec otoczenia, mało w nich tolerancji dla inności. Chcą naprawiać świat i mówić innym, jak mają żyć, natomiast same nie znoszą, gdy ktoś próbuje je skrytykować.

Panny dbają o zdrowie, dobrze się odżywiają, przyjmują witaminy i chodzą regularnie do dentysty, niestety ich dbałość o siebie często przeradza się w hipochondrię. Ciepła i mocna miłość potrafi wyciągnąć z nich same najlepsze cechy.

Czarna Panna ...czyli Przemądrzały pedant ...

Osoba spod znaku Panny to chodzący robot - sprawny, akuratny, punktualny, precyzyjny, ale, jak to robot, pozbawiony fantazji, wyobraźni, żywszych uczuć i poczucia humoru. Panna żyje według z góry ustalonego planu - planu na najbliższy dzień, na rok i na życie. Kiedy trzeba ten plan zmieniać, zachowuje się, jakby traciła grunt pod nogami i wszystko jej się waliło na głowę.

Panny są sztywne, konserwatywne, lękliwe, pruderyjne i do tego zakompleksione. Są niewolniczo przywiązane do czystości w swoim mieszkaniu - wciąż pucują, myją, wycierają niewidoczne kurze i boją się bakterii, a gościom każą zdejmować buty już na klatce schodowej. W domu Panny podłoga jest tak czysta, że można by z niej jeść lody, ale z takiego domu każdy (oprócz niej samej) już po chwili stara się uciec.

Panny są drobiazgowe, wścibskie i krytyczne - do wszystkiego się wtrącają, wszędzie wsadzą swój nos; niczym wszechwiedzący belfer każdego pouczą i wszystkim doradzają - czy ktoś tego chce, czy nie. Wcinają się ze swoim zdaniem, nawet gdy nie mają pojęcia, o czym się mówi. Nie mówią normalnie, tylko od razu wygłaszają wykład na temat. Życie z Panną pod jednym dachem nie jest łatwe, na szczęście znak ten w związek małżeński wstępuje zwykle z rozsądku i w późnym wieku.

Panna wie, że seks, hm, jest potrzebny do prokreacji, ale w ogóle to nie jest jej żywioł. Czasami zarumieni się na widok rysunku plemników w podręczniku do biologii. "Pożycie" wykonuje wyłącznie po ciemku i pod kołdrą, ale za to regularnie: zawsze tego samego dnia i o tej samej porze. Zaraz potem bierze prysznic, a jeśli w porę (po omacku) nie trafi ręką do szuflady z pigułkami lub prezerwatywami, to zawał serca gotowy.

PANNA, CZYLI O WYŻSZOŚCI PRACY

Sierpień jest w naturze czasem zbioru plonów i intensywnej pracy. Symbolem często pojawiającym się w tradycji i kulturze europejskiej, odnoszącym się do tych dni, jest kobieta z sierpem i snopem zboża- dziewica, czekająca na oblubieńca.

Panna jest drugim po Byku znakiem trygonu ziemskiego, dlatego tradycja astrologiczna wiąże ten znak z kategoriami przypisanymi ziemi: pracą, obowiązkiem, dyscypliną, sumiennością, służbą, opieką. Panna należy także, obok Strzelca, Ryb i Bliźniąt, do jakości zmiennych, znaków skłonnych do kompromisów, ugod, elastycznych, łatwo przystosowujących się do nowych warunków, wyciągających wnioski z lekcji życia, czyli mających umiejętność uczenia się.

Panna to jeden z najmniej docenianych przedstawicieli zodiaku. Często pozostaje w cieniu, choć to właśnie ona wykonuje najtrudniejszą i najmniej efektowną pracę. Zwykle jest tak, że prawdziwe owoce jej pracy zbiera ktoś inny, bardziej przebojowy i ekspansywny. Panna jest niedoceniana, dlatego głównie, że sama siebie nie docenia. Ludzie urodzeni w tym znaku wykazują duży krytycyzm wobec innych, ale zwłaszcza wobec siebie. Panna ciągle narzekając i marudząc chciałaby, aby wszystko wokół niej funkcjonowało w sposób perfekcyjny i niezawodny. Jej potrzeba udoskonalania wszystkiego z czym ma do czynienia, jest ukrytą formą niezadowolenia z siebie samej. Panna niesie w swoim życiu najwięcej kompleksów i zahamowań spośród innych znaków zodiaku. Jej życie nie jest łatwe, będąc skromną i niewyróżniającą się, trudno jej się przebić w świecie ciągłej konkurencji i wyzwań. Otoczenie zwykle nie przepada za nimi, gdyż ciągle są krytyczne i z reguły mało błyskotliwe. Niestety, ludzie nie lubią Panien, gdyż nie lubi się tych, którzy zawsze mają rację i się nie mylą.

Panna ceni sobie porządek, unikając chaosu i zamieszania. Czasem chciałaby wszystko i wszystkich poustawiać w odpowiednich półkach i przedziałach. Pannie patronuje Merkury, planeta znana z tego, że dla obserwatora z Ziemi jest niezwykle ruchliwa, czasem znika by się za chwilę pokazać znów. Dlatego Panny często widzimy krzątające się, zalatane i zabiegane, ciągle mające coś do roboty. Panna najlepiej spełnia się w środowisku pracy, to urodzeni pracusie, niezwykle sumienni i zdyscyplinowani. Każdy pracodawca winien wiedzieć, że ma do czynienia ze wzorowym pracownikiem, jakim jest Panna. Znak ten preferuje zawody wymagające sumienności i dyscypliny. Panny to urodzeni urzędnicy, biurokraci, sekretarki, księgowe, to wszelkiego rodzaju służba: dozorcy, policjanci, wartownicy, celnicy, pielęgniarki, salowe i sprzątaczki. Już ten rejestr zawodów wykazuje, że Panny pracują w profesjach niezbyt cenionych i szanowanych, ale bez nich ten świat zawaliłby się. Nie lubimy gdy trzeba poddać się rygorom dyscypliny i wyrzeczeń, nie chcemy zrozumieć, że prawdziwie efektywna praca jest związana z systematycznością i porządkiem. Każdy najlepszy nawet szef, czy dyrektor zginąłby, gdyby nie jego sekretarka. Niestety czasem Panny stają się bezdusznymi robotami, lub zimnymi biurokratami, łatwo wspierającymi system represji i dyktatury.

Panny powinny nauczyć się doceniania własnej wartości. Ich skromność i służebność zasługuje na szacunek i uznanie. Nie powinny bać się prosić o podwyżkę, czy awans. Każdy pracodawca wie, że ma do czynienia ze świetnym pracownikiem, lecz nieśmiałym i lękliwym, dlatego chętnie korzysta z dyspozycyjności podwładnego, nie dbając o jego pozycję, jeśli sam pracownik o nią nie zadba.Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 

Pokaż 2 z 2 komentarzy

1. 20-09-2013 13:03

Wszystko się zgadza - przerażająco dokładnie...
Gość
kuba

2. 25-02-2009 14:03

Jestem Panną a nic prawie się nie zgadza. Szczególnie ten rzekomy pedantyzm. Nie czuję się pedantką w żadnej kwestii oprócz nadmiernej pedantycznej higieny osobistej ;) 
 
charakter człowieka zalezy od otoczenia w którym przebywa i wychowania.
Gość
guzik prawda

Pokaż 2 z 2 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL