Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
LEW (23 VII - 23VIII) Drukuj Email
(10 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 8462    

Ulubione : 168

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

Słowa kluczowe : lew

ImageŻywioł/Trygon: Ogień
Znak: Lwi ogon
Kwadron: Stały
Słowo kluczowe: Magnetyzm
Planeta władająca: Słońce - odpowiada za procesy twórcze, szczodrość, siłę woli, poczucie własnej wartości i niezależność, ale też powoduje pychę, próżność, arogancję, zarozumiałość i agresywność.
Szczęśliwy dzień: niedziela.
Kolory: złoty, pomarańczowy.
Kamienie: rubin, bursztyn, diament, kryształ górski.
Metal: złoto.
Rośliny i zapachy: kadzidło, dzięgiel, balsam, cyklamen.
Cechy pozytywne: hojność, uczciwość, romantyczny, charyzmatyczny, dramatyczny, wybitny, dumny, ambitny, przedsiębiorczy, pewny siebie, idealistyczny, dobroczynny.
Cechy negatywne: autokratyzm, rozrzutność, egoistyczny, zarozumiały, pompatyczny, nadęty, dziecinny, tyran, despotyczny, srogi.
Motto:I chcę ... Rządzę

 

Lwy są najbardziej oddane sobie samym. Każdy Lew posiada swoje królestwo, w którym jest on jedynym władcą. Może ono być duże bądź małe, może to być własny dom, partner, czy po prostu część twórczej pracy. Są dobrymi gospodarzami i organizatorami. Lwy nie muszą poszukiwać dla siebie roli w życiu, one są królami. Gdy wchodzą do pomieszczenia oczekują, że wszyscy wstaną i będą ich należycie witać.

Lwy są dowcipne, pełne życia, błyskotliwe, potrafią ładnie mówić - zupełnie jakby urodzili się artystami, gdyż potrafią zwracać czyjąś uwagę i bywają bardzo dramatyczne w zachowaniu. Lwy mają barwną i ekspansywną naturę, dlatego gardzą banalnością, zwykłością i głupotą. Jeśli życie nie dostarcza im wystarczających przeżyć, starają się je same stworzyć. Lubią działać na wielką skalę. Uważają, że należy im się wszystko co najlepsze, wszelkie dobra tego świata, dlatego zawsze starają się żyć na wysokim poziomie niezależnie od tego, ile to kosztuje i czy stać ich na to. Dbają o swój wizerunek i ostatnie pieniądze potrafią wydać na elegancką suknię czy obiad w ekskluzywnej restauracji.

Lwy są otwarte, szczere, uczciwe. Mają silne poczucie sprawiedliwości i są wspaniałomyślne, zwykle nie żywią do nikogo zbyt długo urazy, potrafią wybaczać. Emanują energią, światłem i magnetyzmem. Potrafią cieszyć się chwilą i drobnymi przyjemnościami.

Lwy są dobrymi i oddanymi przyjaciółmi. Najsłabszym punktem Lwów jest duma i próżność, więc łatwo je oszukać. Cały czas potrzebują pochlebstw, okazywania przyjaźni, podziwu i przez to często otaczają się niewłaściwymi, nieszczerymi ludźmi. Nie uznają krytyki, bywają próżne, napuszone i samowolne. Przekonane o własnej racji nie chcą słuchać innych. Są dumne i nie lubią prosić o pomoc a tym bardziej uznanie, dlatego bywają smutne i przygaszone, gdy otoczenie samo się nie domyśli czego im potrzeba.

Potrafią ciężko pracować, zwłaszcza gdy praca im się podoba i im na czymś zależy. Gdy Lew jest zmuszony do wykonywania nudnych, rutynowych zajęć, robi się nieszczęśliwy. Na szczęście taki stan nigdy nie trwa długo - Lwy cierpią krótko acz intensywnie. Są pełne optymizmu i w każdej sytuacji starają się znaleźć jakiś korzystny aspekt. Bywają leniwe, egoistyczne, żądne władzy i agresywne. Zwykle jednak są lojalne, szczodre i szlachetne. Jak już kochają, to długo i mocno, daleko im do zdrady czy podłości. Cenią sobie życie wygodne, bez konfliktów i kłopotów.

Czarny Lew ...czyli Leniwy despota...

Każde zdanie rozpoczyna od "JA". Na nim świat zaczyna się i kończy, inni ludzie zaś są po to, by go podziwiać i adorować. Jak przystało na króla zwierząt, dumnie nosi swoją grzywę, ma nos zadarty do góry i władcze spojrzenie... Mężczyzna-Lew, aby skupić na sobie uwagę, będzie nosił krzykliwe stroje, wzorzyste krawaty, kobieta zaś najkrótsze z możliwych spódnice mini, pomarańczowe rajstopy i ostry makijaż, niezależnie od wieku i figury.

Lwy pozbawione są samokrytycyzmu. Na przyjęciach wygłaszają wspaniałe (w swoim mniemaniu, oczywiście) monologi, żywo przy tym gestykulując, pusząc się, strojąc miny. A do tego mówią tak głośno, że słychać je na drugiej ulicy. Lew wciąż podkreśla swoje zasługi, osiągnięcia i wyczyny - nawet gdy są one bardzo mizerne. W rzeczywistości jest okropnie leniwy i chętnie przypisuje sobie czyjeś sukcesy oraz korzysta z wyników cudzej pracy. Sam nie zabierze się do roboty - woli czekać, aż inni zrobią coś za niego.

Z natury jest nietolerancyjny i zna tylko dwa rodzaje poglądów: własne oraz... błędne. W domu próbuje być władcą absolutnym: nie znosi sprzeciwu, a słysząc najmniejsze słowo krytyki pod swoim adresem, wpada w furię. Każdego chce kształtować na swoją modłę, wszystkich traktuje z góry, uzurpuje sobie prawa, których nie ma. Jest tak zajęty sobą, że nie widzi, kiedy inni po cichu śmieją się z tej całej fanfaronady i tylko czekają, aż mu się noga podwinie.

W łóżku też zachowuje się jak król - rządzi i wymaga. Oczekuje, że partner podporządkuje mu się całkowicie i będzie spełniał jego zachcianki. Ale nie jest zbyt pomysłowy, bo i tu górę bierze jego lenistwo. Lwy uwielbiają poza tym plaże dla naturystów, grupowe chodzenie do sauny, a to wszystko dlatego, że marzy im się liczny harem. (Paniom Lwicom też.)

LEW - ZNAK MIESIĄCA

Okres od 22.07 do 23.08 jest przyporządkowany astrologicznej fazie Lwa. To czas największych upałów, najwyższego natężenia słonecznego światła, to także okres, gdy natura przygotowuje się do zebrania plonów, gdyż to w tej właśnie fazie mamy do czynienia z procesem dojrzewania.

Lew jest drugim po Baranie znakiem trygonu ognia, oraz zaliczany jest do jakości stałych. Planetą rządzącą jest Słońce, dzień odpowiadający tej fazie to niedziela, metal- złoto.

Słońce, które włada Lwem, jest centralnym obiektem Układu Słonecznego, wokół niego wszystko się kręci, i tak samo jest z Lwami wokół których kręci się wszystko, gdyż są najważniejsi i uwielbiają być w centrum uwagi. Ludzie urodzeni w tej fazie wykazują ogromny entuzjazm i pragną działać, choć nie należą do najpracowitszych przedstawicieli zodiaku, więcej, często ujawniają skłonności do lenistwa. Lwy są urodzonymi przywódcami, dlatego w grupie często stają na czele. Łatwo przychodzi im integrowanie środowiska, gdyż ludzie dość chętnie poddają się jednostkom silniejszym i bardziej przebojowym. Archetypowo Lew jest królem zwierząt, dlatego ludzie urodzeni w tej fazie zodiaku pragną zajmować eksponowane stanowiska, chcą być szefami i przywódcami. Lew jako władca posiada cechę wczuwania się w nastroje i oczekiwania swoich poddanych. Gdy jest światłym władcą wtedy będzie troskliwy i pełen szczodrobliwości. To właśnie o takich królach rodzą się później legendy. Jak to potrafią z oddaniem i poświęceniem panować i mądrze rządzić. Lew jednakże może przybrać zupełnie inne oblicze: chimeryczne, kapryśne, pełne zazdrości, zdarza się, że bywają okrutni, mściwi, posiadają także skłonności do despotyzmu i tyranii.

Dość charakterystyczną cechą Lwa jest jego swoista niedojrzałość. To ludzie, którzy nie bardzo chcą dorastać. Często wykazują w życiu bezradność wobec skomplikowanych, wymagających odpowiedzialności i rozwagi problemów. Wolą się bawić i cieszyć życiem, niż martwić i ciężko pracować. Gdy stają wobec trudnego problemu mogą irytować się jak dziecko, któremu zabrano zabawki. Ta cecha pozwala Lwu być wolnym i cieszyć się życiem, szkoda tylko, że czasem na czyjś koszt. Lew to takie wielkie, stare dziecko, które wprawdzie wyrosło już z dziecinnych spodenek, ale nie bardzo chce wejść w ubiór dojrzałego człowieka. Wszakże to, co nie bardzo pasuje do naszej surowej kultury pracy i powściągliwości uczuć, jest zarazem źródłem szczęścia dla jednostek szukających spełnienia i radości życia. Przecież wybaczamy wszelkie ekscesy i zachowanie niezbyt moralne artystom, aktorom, ludziom sztuki, pisarzom, muzykom- bo to właśnie sfery działania Lwa: sztuka, aktorstwo, muzyka, literatura. Oni mają jakby taryfę ulgową, im jest więcej wolno- jak dzieciom właśnie.

Inną bardzo charakterystyczną cechą Lwa jest jego ogromna bezpośredniość w relacjach z innymi ludźmi, spontaniczność i otwartość, co często przechodzi w swoistą teatralność i dramaturgię wyrazu, więc nic dziwnego, że w tym to właśnie znaku spotyka się najwięcej aktorów. Ta spontaniczność i energia, którą emanują, oraz wewnętrzne ciepło powoduje, że Lwy są wspaniałymi kochankami, głęboko przeżywającymi miłość i erotykę, choć są w uczuciach nieco egoistyczne i próżne.Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 

Pokaż 5 z 5 komentarzy

1. 24-03-2010 11:01

poczuj gniew pomaranczowej skowry o uwarzaj lew juz z gory:d :p
Gość
lol xD

2. 26-02-2009 14:10

nie drażnij lwa,bo lew to JA
Gość
doris

3. 19-09-2008 17:01

tak jakby ktos opisywal charakter pewnej osoby spod znaku lwa ... ;)
Zarejestrowany
Piotrowska

4. 18-06-2008 19:51

wszystko sie zgadza!!!!! :) :) . :zzz :zzz . :zzz :zzz
Gość
malwinaa

5. 11-07-2007 18:53

Lolitka

Pokaż 5 z 5 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL