Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
RAK (23 VI - 22 VII) Drukuj Email
(9 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 7624    

Ulubione : 174

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

Słowa kluczowe : rak

ImageŻywioł/Trygon: Woda
Znak: Krabie pazury
Kwadron: Kardynalny
Słowo kluczowe: Oddanie
Planeta władająca:
Szczęśliwy dzień: .
Kolory:
Kamienie:
Metal:
Rośliny i zapachy:
Cechy pozytywne: wychowany, macierzyński, domator, tradycjonalista, emocjonalny, czuły, wyrozumiały, wierny, doskonała pamięć
Cechy negatywne: zmienne usposobienie, posępny, leniwy, negatywny, przewrażliwiony, egocentryczny, egoistyczny, wpływowy, emocjonalny
Motto: Ja czuje

 

RAK jest uczuciowy, sentymentalny, podatny na emocje i wzruszenia. Wobec świata, przy swojej wrażliwości, przyjmuje postawę obronną i chętnie wycofuje się do swojego małego świata, do domu i rodziny. Specjalnością Raka jest stwarzanie miłego nastroju i ciepła, kultywowanie więzi rodzinnych, zbieranie pamiątek, kolekcjonerstwo, chowanie dzieci i innych istot wymagających opieki.

Rak ze wszystkich znaków najsilniej jest związany z ideą posiadania korzeni i swojego miejsca na świecie. Raki są przywiązane do domu, stron rodzinnych, swojej ziemi, rodziny, rodu, ojczyzny. Często mają rozwinięte wyczucie historii i poczuwają się do solidarności ze swymi przodkami. Dom, mieszkanie i najbliższe otoczenie Raka są zawsze przez niego tak urządzone, aby mogły służyć jako bezpieczne schronienie. Wokół Raka pełno jest pamiątek i rzeczy, z którymi jest emocjonalnie związany.

Dzieci ze znaku Raka są szczególnie przywiązane do mamy i taty, chętnie pozwalają się sobą opiekować, lubią być przedmiotem troski i pochwał całej rodziny.

Księżyc w Raka daje szczególnie silne związki rodzinne. Ludzie z tak `położonym Księżycem zwykle długo wspólnie mieszkają i prowadzą gospodarstwo ze swymi rodzicami, są zwolennikami rodziny wielopokoleniowej; często też wchodzą w rodzinne przedsiębiorstwa, spółki i interesy. Czują się członkami klanu.

Czarny Rak ... czyli Znarowiony hipochondryk ...

Rak to urodzony cierpiętnik, wiecznie niezadowolony, zawsze obawiający się najgorszego i widzący tylko czarne strony natury ludzkiej. Ze skrzywioną miną wszystkich będzie podejrzewał, że życzą mu źle i przeszkadzają, mając w tym jakiś swój interes. Jest ciągle chory. Są to głównie choroby zmyślone lub drobne dolegliwości, wyolbrzymione przez niego do rozmiarów śmiertelnej choroby po to, by skupić na sobie uwagę innych i żeby spokojnie móc narzekać.

Trudny we współżyciu, mrukliwy, zgryźliwy, przewrażliwiony, nerwowy, zmienny i chwiejny, a do tego pełen najróżniejszych dziwactw i przyzwyczajeń: herbata ma być podana tylko w czerwonym kubku, kawa zaś w żółtej filiżance, obiad zawsze za dziesięć trzecia.

Najważniejszą sprawą na świecie dla Raka jest dom, gdzie może się schować i rodzina, którą posiada głównie po to, aby nią rządzić, a jeszcze częściej: manipulować. Jego zagracone mieszkanie przypomina muzeum osobliwości: chętnie zbiera różne śmieci, które nazywa bezcennymi pamiątkami i nie pozwala nikomu dotykać.

Seks dla Raka nie jest ważny, dużo ważniejsza jest... prokreacja. Zgryzoty, które go meczą, nie pozwalają mu się odprężyć nawet w łóżku. Ponadto pani-Raczyca będzie do ukochanego mówić "pieseczku" lub "głuptasku", a pan-Rak do swej wybranki "córuchno", co każdego normalnego człowieka skłoni do ucieczki. Ale z tym nie ma lekko: jeśli ktoś raz dostał się w objęcia Raka, łatwo się nie wydostanie, gdyż ten znak zodiaku, jak już coś chwycił, to nie wypuści.

RAK- W POSZUKIWANIU STRACONEGO CZASU

Okres od 21.06 do 22.07 przyporządkowany jest astrologicznej fazie Raka. Znak ten należy do żywiołu wodnego i jakości kardynalnych. Planeta rządząca Rakiem to Księżyc. Słońce wchodząc w znak Raka rozpoczyna w przyrodzie astronomiczne lato. Jest to okres, gdy Słońce znajduje się w najwyższym punkcie nieba, i gdy dzień trwa najdłużej, a noce są najkrótsze.

Faza Raka to najgłębiej położona sfera zodiaku. Rak całe życie poszukuje bezpieczeństwa na poziomie bytowym, a zwłaszcza emocjonalnym. To, że Raki są tak rodzinne wynika z tego, iż ludzie ci pragną mieć bezpieczną przystań życiową i intymne gniazdko. Rak ma swoją skorupę do której się chroni, gdy jest zagrożony, wtedy nikt nie ma do niego dostępu. Jest schowany przed wrogiem i przed zbytnią ciekawością wścibskich intruzów. Woda- żywioł Raka- zmusza go do penetrowania swego wnętrza i jego ochrony. Rak jest ciągle zagrzebany w przeszłości i wspomnieniach z przeszłych chwil życia. Jest mu bardzo trudno iść do przodu, gdyż jest ciągle zakładnikiem przeszłości. Uprawia swoistą "archeologię uczuć", otoczony wspomnieniami, starymi zdjęciami, mnóstwem niepotrzebnych przedmiotów, które wywołują stare uczucia. Rak jest bardzo wrażliwy na krytykę, dlatego należy być wobec niego niezwykle taktownym. Potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, by móc normalnie żyć. Bardzo trudno jest im występować na forum publicznym, za to ich dom to niezwykle ciepłe miejsce, zawsze gwarantujące bezpieczeństwo i intymność. Tam czują się najlepiej, z dala od gwaru i zamieszania.

Księżyc rządzący Rakiem daje mu niezwykłą zmienność nastrojów. Tak jak zmieniają się ciągle fazy Księżyca, tak astrologiczny Rak miewa nagłe chwile depresji i smutku, by za moment być miły i przyjazny.

Najlepszą sferą zawodową dla Raka są dziedziny związane z opieką i troską o innych. Dobrze się realizują w ubezpieczeniach, w medycynie, opiece społecznej. Często spotyka się je jako opiekunów dzieci upośledzonych. Radzą sobie jako kuratorzy sądowi, pielęgniarki i przedszkolanki (kobiety). Sferą świetnie uosabiającą ich psychologię jest praca związana z badaniem przeszłości: historycy, archeolodzy, antropologowie, heraldycy, etnolodzy.

W astrologii medycznej Rakom przyporządkowana jest sfera przyswajania i karmienia. Organy wrażliwe to przede wszystkim: żołądek (dlatego często cierpią na wrzody żołądka i dwunastnicy), piersi i gruczoły mlekowe, a także częściowo dolne partie płuc. Raki mają skłonności do chorób o podłożu stresowym i psychosomatycznym. Często dokuczają im nerwice (wegetatywne).Problem mają także z chorobami tzw. afektywnymi, zwł. z depresjami. Należy pamiętać, że Raki mają bardzo intensywne życie wewnętrzne, są niezmiernie uczuciowe i wrażliwe, dlatego w kontaktach z otoczeniem potrzebują atmosfery bezpieczeństwa, troski i delikatności. Środowisko zawodowe Raka to miejsce w którym panować będzie rodzinna i ciepła atmosfera. Dlatego z Rakami pracuje się dość dobrze, pod warunkiem, że nie mają akurat złego nastroju i chandry. Ale warto wiedzieć, że tak naprawdę najważniejszym dla nich środowiskiem będzie najbliższa rodzina i własny dom. Tutaj spełniają się najlepiej. Rak często woli poświęcić własną karierę dla dobra najbliższych. W efekcie możemy mieć do czynienia z przysłowiową kurą domową, lub pantoflarzem.

Otoczeniu nie łatwo jest zrozumieć do końca ich naturę. Często uciekają i rezygnują z walki, lub stosują uniki. Bywa, że są bardzo wrażliwi na wpływ Księżyca, zwł. pełnię i nów. Właśnie spośród Raków najwięcej jest lunatyków.

Raki są niezwykle romantyczne. Łatwo jest je podbić zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i odpowiedni nastrój. Kochają bardzo głęboko, lecz chimerycznie i niekonsekwentnie. Ich związki najlepiej udają się z przedstawicielami pokrewnych żywiołów: z Rybami i Skorpionami, także z innymi Rakami może być nieźle, ale związki ze znakami wodnymi mogą przynieść pewien zastój i marazm. Najlepsze relacje Raka są ze znakami ziemskimi: z Panną i Bykiem. Opozycyjny Koziorożec przypomina fazę Raka, gdyż także chroni swoje wnętrze i jest zamknięty. Dlatego takie związki mogą być bardzo ciekawe i udane, lecz układ taki wymaga dobrej komunikacji emocjonalnej między partnerami. Relacje z kwadraturowymi Baranami i Wagami są dość trudne, a czasem bardzo przykre dla Raka. Jeszcze trudniejsze są związki ze Strzelcami i Wodnikami. Nieudane mogą być również relacje z Lwami i Bliźniętami. Ale zależy to już od wzajemnego partnerstwa i czułości, której może brakować ze znakami powietrznymi i ognistymi. Związki jednakże są z reguły bardzo trwałe, gdyż Raki umieją dbać o rodzinę i najbliższych. Najważniejszą radą dla nich to zachęta, by nie uciekały w przeszłość grzebiąc w historii i śmietniku swojego życia, lecz by próbowały pozwolić, by czas płynął równo dla świata, jak i dla nich. Pozwólcie odchodzić przeszłości, pozwólcie odchodzić innym.Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 

Pokaż 2 z 2 komentarzy

1. 08-02-2009 22:43

Zgadzam się ze wszystkim. :)
Gość
PAULINA

2. 20-05-2007 23:06

z niekturymi sie zgadzam ale reszte jes do bani a szczegulnie nieporzodek we domu ja zawsze staram miec czysto we domu i jestem w javascript:ac_smilie(':eek') 
javascript:ac_smilie(':eek')zwiosku ze baranem i jakos zyjemy razem
Gość
kasia

Pokaż 2 z 2 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL