Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
Bliźnięta (22 V - 21 VI) Drukuj Email
(14 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 8932    

Ulubione : 174

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

ImageŻywioł/Trygon: Powietrze
Znak: Rzymska cyfra
Kwadron:Zmienny
Słowo kluczowe:Wszechstronność
Planeta władająca: Merkury - mitologiczny posłaniec bogów. Merkury wzmacnia wszechstronność, inteligencję, elokwencję oraz cynizm, przebiegłość, nerwowość.
Szczęśliwy dzień: środa.
Kolory: żółty, szary.
Kamienie: złoty beryl, agat, kryształ górski, topaz.
Metal: rtęć.
Rośliny i zapachy: lebioda, wanilia, akacja, mięta.
Cechy pozytywne: elastyczność, odpowiedzialność, bystrość, wszechstronność, inteligencja, towarzyskość, zręczność, ekspresywność, ciekawość, podzielna uwaga, łatwość adaptacji.
Cechy negatywne: powierzchowność, zmienność, nerwowość, roztargnienie, zmienność, trudność w koncentracji.
Motto: Ja myślę

 

Bliźnięta są szybkie w działaniu, bystre i pełne nowych pomysłów. Astrologowie traktują ten znak jako uosobienie człowieczeństwa, inteligencji, zdolności adaptacyjnych i komunikatywności. Bliźnięta nie patrzą w przeszłość i nie rozpamiętują przeszłych zdarzeń. Lubią, gdy wiele rzeczy wokół nich się dzieje, lubią brać udział w większości ciekawych zdarzeń. Są jak aktorzy na scenie.

Istotną cechą Bliźniaków jest dwoistość, która przejawia się we wszystkich dziedzinach życia - chcą mieć więcej niż jedną pracę, hobby, miłość. Mają niespokojną naturę, wciąż poszukują nowych pomysłów i doświadczeń, w związku z tym często nie kończą rozpoczętych spraw. Energię rozpraszają na wiele projektów, zamiast skoncentrować się na jednym.

Bliźnięta są niezwykle komunikatywne i mają ciągłą potrzebę kontaktów z ludźmi. Lubią pisać listy, rozmawiać przez telefon lub cz@tować w internecie. Ich umiejętność perswazji ułatwia im życie, potrafiliby sprzedać śnieg Eskimosom. Zawsze szybko i płynnie zripostują komentarz, udowodnią swoją rację, czy obronią zajmowane stanowisko. Mają gotowe odpowiedzi i wyrobione zdanie na większość spraw. Są mistrzami w błyszczeniu i robieniu dobrego wrażenia. Wiedzą trochę o wszystkim, natomiast nie zawsze im się chce zgłębić jakąś dziedzinę do końca, dlatego bywają sztuczne i powierzchowne. Świetnie się nadają do sprawowania stanowisk publicznych, mają umiejętność dostosowywania się do otoczenie i umieją błyszczeć.

Ludzie spod tego znaku są bardzo bystrzy, czarujący, zabawni i lubiani przez otoczenie. Są duszą towarzystwa, potrafią śmiać się z siebie i zawsze dotrzymują słowa. Bliźnięta są nerwowe, dlatego odpowiedni odpoczynek jest niezbędny dla ich dobrego samopoczucia i zdrowia. Zamiast kawy i używek powinny pić ziołowe herbatki, które mają uspokajający efekt. Często jedzą w pośpiechu i nie dbają o odpowiednią dietę.

BLIŹNIĘTA, CZYLI O SZTUCE DYSKUSJI

Okres od 21.05 do 21.06 przyporządkowany jest astrologicznej fazie Bliźniąt. Ten znak zodiaku należy do żywiołu powietrza, oraz jakości zmiennych. Planeta rządząca fazą Bliźniąt to Merkury.

Pierwsi greccy filozofowie przyrody wyodrębnili cztery żywioły natury, zwane później arystotelesowskimi, a że astrologia wtedy była cenioną nauką, odkrycie poczwórnej istoty bytu dało jej źródło nowych obserwacji i uporządkowało świat wg czterech kategorii: ognia, powietrza, ziemi i wody.

Powietrze daje ludziom urodzonym w fazie Bliźniąt niezwykłą ruchliwość i bystrość umysłu. Merkury rządzący Bliźniętami to grecki Hermes, posłaniec bogów, emisariusz, opiekun kupców i złodziei. Hermes, dzięki swemu sprytowi i inteligencji dyplomatycznie rozwiązywał konflikty i nieporozumienia między bogami. Udzielając informacji, potrafił ją gromadzić i chronić. W starożytności był opiekunem wiedzy i mądrości, stąd ezoteryczna wiedza tajemna zwie się do tej pory hermetyzmem.

Podobnie jest z Bliźniętami, które kochają rozmawiać, zdobywać wiedzę i informacje. Żywioł powietrza stwarza Bliźniętom niezwykłą łatwość w nawiązywaniu kontaktów i umiejętność szybkiego kojarzenia faktów. Dlatego przychodzi im z dużą łatwością uczyć się języków, poruszać się w świecie handlu, pieniądza, reklamy, informacji i mediów. Środowiskiem niosącym skojarzenia do znaku Bliźniąt jest internet, telefony komórkowe, prasa, radio i telewizja. Najlepsze profesje jakie odpowiadają naturze Bliźniąt to: dziennikarz, agent reklamowy, handlowiec, tłumacz, makler giełdowy, nauczyciel, ale na poziomie nauczania początkowego, gdyż najwyższy poziom wiedzy osiąga się w opozycyjnym dla Bliźniąt- Strzelcu.

Zdarza się, że wygrywają gorsze strony Bliźniąt: plotkarstwo, nadmierne gadulstwo, wścibskość, niestabilność intelektualna i emocjonalna. Nienajlepszą cechą tego znaku jest niechęć do głębszych analiz i powierzchowność w zdobywaniu wiedzy. Bliźnięta łatwo się uczą, ale niesystematycznie, nie starając się wyciągać poważniejszych wniosków ze zdobytej wiedzy. Często pracują i żyją w atmosferze wiecznego bałaganu i chaosu. Szybko się zapalają do jakiejś pracy i łatwo z niej rezygnują, gdy napotkają przeciwności. Niestałość Bliźniąt powoduje także ich nieszczególnie pomyślny charakter związków uczuciowych. Małżeństwa Bliźniąt łatwo się rozpadają z powodu zdrad i braku stabilności emocjonalnej.

Astrologia medyczna przyporządkowuje Bliźniętom te procesy, fizjologiczne, które wiążą się z transportem informacji i powietrzem. Dlatego chorują one najczęściej na przypadłości dróg oddechowych: oskrzeli, gardła, płuc, krtani itd. Dochodzą do tego kłopoty ze sferą psychiki, gdyż Merkury rządzi także systemem nerwowym, stąd problemy Bliźniąt z nerwicami, depresjami, a nawet z psychozami i schizofrenią, gdyż rozdwojenie to najcelniejsze opisanie ich osobowości- podwójna natura tego znaku. Żyjąc na poziomie żywiołu powietrza powinny pamiętać, że łatwo im przychodzi wyczerpywać swoją psychikę nadmierną aktywnością intelektualną. Powinny Bliźnięta nauczyć się odprężania i technik relaksacyjnych. Doskonałą metodą, nie tylko dla Bliźniąt jest medytacja i umiejętność powstrzymania typowej dla nich gonitwy myśli. Powinny także pamiętać, że nie wszystko da się i można zrozumieć swoim intelektem. Nie wszystko można racjonalizować, gdyż są sfery poznania i wiedzy wymykające się intelektowi.

W miłości i uczuciach nie są zbyt stałe i dlatego partnerstwo Bliźniąt musi mieć charakter bardzo luźny i swobodny, zresztą one same lubią żyć "na kocią łapę". Partner Bliźniąt musi zdawać sobie sprawę, że należy takiego wybrańca uczuć traktować z wyrozumiałością, gdyż potrzebuje on tolerancji, wolności i przestrzeni. Bliźnięta są nie tyle nietrwałe uczuciowo, co raczej szybko nudzące się rutyną i sztampą. Potrzebują mnóstwa nowych wrażeń, gdyż to jest dla nich stymulacją i napędem. Należy też zrozumieć i to, że naturalnym żywiołem dla nich jest ludzkie środowisko, tłum, rozgardiasz i targowisko różności. W miłości potrzebują przede wszystko wysłuchania i wygadania się, a to dla nich najlepsza psychoterapia.

Bliźnięta preferują związki z przedstawicielami pokrewnych żywiołów: powietrznych i ognistych. Związki z Wagami i Wodnikami są niezłe, choć zbyt przeintelektualizowane, zbyt chłodne i pozbawione żarliwości, a ta jest możliwa w połączeniu z Lwami i Baranami. Związki ze Strzelcami są bardzo dynamiczne i ciekawe, choć nie bez cienia rywalizacji i szaleństwa. Trudne, choć możliwe są relacje z Rybami i Pannami. Są to wprawdzie niepokrewne żywioły, lecz wspólne jakości (zmienne). Najtrudniejsze, gdyż wymagające ogromnego wzajemnego zrozumienia, które tu bardzo trudno uzyskać, to związki z Bykami, Rakami, Koziorożcami i Skorpionami. Relacje Bliźniąt z przedstawicielami swoich znaków mogą być ciekawe, lecz połączenie dwóch bałaganiarzy i nerwicowców może być tragikomiczne dla obojga.Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (1 głos)

 

Pokaż 5 z 5 komentarzy

1. 29-11-2014 08:57

Nie zgadzam się z tym
Gość
Magda

2. 25-03-2011 10:54

to prawda zgadzam się z tym 
:grin ;) :roll :p :zzz 8)
Zarejestrowany
olus21

3. 09-11-2009 19:28

tak tak tak istna ja :P
Gość
andzia

4. 14-09-2009 02:43

bardzo ładne są akurat te fragmenty które przeczytałem  
jako astrolog uważam je za trafne, choć mało precyzyjne  
i ze słabo, lub w ogóle nie podkreśloną względnością  
jakości zależną od koligacji z innymi elementami.  
Pewno tylko te fragmenty co czytałem... 
bliźniak ;P
Gość
bliźniak

5. 12-04-2007 18:25

zgadzam sie w zupełności :grin
Gość
Bożencia

Pokaż 5 z 5 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL