Start | Kawały i Dowcipy | Humor obrazkowy | Widomości | Śmieszne Filmiki | Galeria | PPSy | Znaczenia imion | Horoskop | Forum | Księga gości
 
             
Menu główne
Kawały i Dowcipy
Humor obrazkowy
Widomości specjalne
Śmieszne teksty
Śmieszne Filmiki
Śmieszne PPSy
Galeria (śmieszne)
Znaczenia imion
Horoskop dla Ciebie
Sennik
Blog
Forum
Księga gości
Książka kucharska
Dodatki
Wkręć Swoich Znajomych
W ulubionych
Katalog stron
Partnerzy serwisu
Zamieść życzenia
Gry Flash
Gry Online
Archiwum Nowości
Dodaj do serwisu
Napisz do Nas
Polityka prywatności
Wyszukiwarka
Polecamy

dla kobiet

 
Kanały RSS
BYK (21 IV - 21 V) Drukuj Email
(3 ocen)
13.12.2006.
 

Zamieszczony przez Ada,

Oglądano : 8840    

Ulubione : 207

Opublikowane w : Horoskop, Horoskop

ImageŻywioł/Trygon: Ziemia
Znak: Głowa byka
Kwadron:Stały
Słowo kluczowe:Stabilność
Planeta władająca: Wenus - bogini miłości piękna i sztuki. Wenus wpływa na uczuciowość, idealizm, poczucie piękna, wrażliwość oraz na sentymentalizm, nieśmiałość, przewrażliwienie.
Szczęśliwy dzień: piątek.
Kolory: bladoniebieski, bladozielony .
Kamienie: szmaragd, szafir, agat, karneol.
Metal: miedź.
Rośliny i zapachy: róża, melisa, imbir.
Cechy pozytywne: stałość, wytrwałość, stanowczość, pewność, praktyczność, bezpośredniość, domatorstwo, konwencjonalność, escetyzm, zmysłowość
Cechy negatywne: zaciętość, histeria, materializm, egoizm, powolność, kłótliwość, chciwość, zapalczywość
Motto: Ja mam

 

Osoby urodzone pod znakiem Byka są solidne, praktyczne i pełne determinacji - wiedzą czego chcą i konsekwentnie dążą do celu. Mają racjonalny stosunek do życia, mocno stąpają nogami po ziemi. Byki są dobrymi organizatorami, zdyscyplinowanymi i uzdolnionymi. Nie lubią rywalizować, są bardzo pokojowo nastawione do świata i ludzi.

Potrafią pracować ciężko i uczciwie przez wiele lat, aby osiągnąć upragniony, wysoki poziom życia. Są praktyczne i konkretne, ale często brak im elastyczności, fantazji i rozmachu. Byk najbardziej ze wszystkich znaków potrafi docenić wartość dóbr materialnych. Nie cierpi mieć długów, dlatego za podstawę swojej egzystencji uważa zapewnienie dobrego bytu sobie i swojej rodzinie. Najszczęśliwszy jest we własnym domu, otoczony pięknymi i kosztownymi przedmiotami oraz bliskimi, kochającymi ludźmi.

Osoby spod znaku Byka bywają dogmatyczne, skryte, skąpe i podejrzliwe, dlatego nie zawsze łatwo z nimi żyć. Konserwatywne i złośliwe, potrafią nie jednemu uprzykrzyć życie. Dbają o porządek, lubią dobrze zjeść i cenią wygodę, czasami przeradza się to w lenistwo i samo pobłażanie.

Wewnątrz każdego Byka siedzi romantyczny marzyciel, który chciałby wyjść spod twardej skorupy. Byki są pełne rezerwy i nieufności w stosunku do obcych, ale przy bliższym poznaniu okazuje się, że są bardzo gościnnymi gospodarzami.

Czarny Byk ... czyli Miłośnik żarcia i szmalu

Ten leniwy osobnik, który już piątą godzinę siedzi przed telewizorem i bez opamiętania objada się chipsami - to Byk! Tak jak Baran rodzi się zły, tak Byk rodzi się głodny, a jego apetyt rzadko bywa zaspokojony. W życiu interesują go przede wszystkim rozkosze stołu, własna wygoda i pieniądze. Już w dzieciństwie lubi się bawić skarbonką, a z wiekiem ta namiętność tylko się pogłębia. Jako staruszek układa forsę na kupki, zawija w skarpetki i chomikuje w różnych dziwnych miejscach. Potem zapomina, gdzie ją włożył, więc podejrzewa rodzinę, że go okrada. Do banku nie zaniesie, bo nie lubi rozstawać się ze swoimi oszczędnościami. (W dzieciństwie nigdy swoich zabawek nie dawał do rąk innym dzieciom!)

Byk myśli wolniej od innych znaków - ale nie wyobrażaj sobie, że dzięki temu jego sądy są szczególnie przemyślane. Robi się bystrzejszy tylko wtedy, kiedy kombinuje, jak nic nie stracić, i jak najwięcej zyskać. Przyjaciół dobiera sobie wyłącznie spośród tych, którym się udało i zawsze wie, w którą znajomość warto zainwestować. Ubogich znajomych traktuje z góry. Byki nie lubią się ruszać i są na pierwszym miejscu w całym zodiaku, jeśli chodzi o "puszystość".

W seksie, podobnie jak w życiu, Byk stosuje dewizę: maksimum przyjemności, minimum wysiłku. Uważa się za wspaniałego kochanka (kochankę) i jest przekonany, że bez przerwy krążą wokół niego (niej) potencjalni adoratorzy. O swojej urodzie i wdzięku także ma wygórowane mniemanie. Po cichu sądzi, że miłość to towar i to taki, który da się kupić za nieduże pieniądze.

BYK, CZYLI O POTĘDZE ZMYSŁÓW

Jeśli chcielibyście poznać ludzi, którzy lubią i co więcej, potrafią cieszyć się życiem, smakować go i korzystać z niego to zapraszam do zaznajomienia się z Bykiem.

Wiosna jest już w pełni, zmieniła się jej aura z gwałtownego rozwoju natury w bardziej spokojną fazę kwitnienia i pylenia - w fazę Byka. Natura uzyskała spokój i równowagę rozwoju. Minął czas gwałtownych zmian w pogodzie i samopoczuciu. Taka jest właśnie natura Byka. To pierwszy znak trygonu ziemi, oraz pierwszy znak kwadratu stałego.

Bykowi patronuje Wenus, bogini piękna, natury i miłości. Zaiste jest to znak uwielbiający wszelkie przejawy erotyzmu i miłości. Znak ten przynależy do żywiołu ziemi, dlatego nie należy się spodziewać po urodzonych w tej fazie zodiaku gwałtownych i szalonych uczuć nie rzadkich u Barana. Pamiętajmy, że Byk jest znakiem stałym, a więc niezbyt podatnym na zmiany i skorym do przyzwyczajenia. Erotyzm Byka jest bardzo zmysłowy, ale bynajmniej nie gwałtowny. Byk w ezoteryce jest przyporządkowany przyrodzie i światu natury, dlatego jego erotyzm jest jakby powolny i zrównoważony. Funkcjonuje w pełnej harmonii ze światem żywym, z całą naturą. Ten ekologizm Byka zachęca go by wszystko wokół niego było możliwie naturalne i zrównoważone. Kocha zatem naturalne zdrowe życie, zdrową żywność i naturalny seks.

W miłości i seksie jest spontaniczny, ale niezbyt wyrafinowany. Jest w Byku pewna naturalna prostota i potrzeba przyjemności. Chodzi on trzeźwo po ziemi. Nawet jeśli jest zakochany, to nie traci gruntu pod nogami, nie traci kontaktu z rzeczywistością. Będzie kochankiem pełnym namiętności i zmysłowości, ale może mu brakować finezji, delikatności i subtelności. Będzie bardzo prawdziwy w tym co robi. Dlatego należy mieć świadomość, że ktoś taki da nam świetne podparcie i bezpieczeństwo, ale szalonego romansu w stylu "Dziewięć i pół tygodnia" z nim nie przeżyjemy. Oczywiście, nie każdy potrzebuje odlotów i duchowych ekscytacji w związku z miłością Dla ludzi żyjących w świecie fantazji i marzeń, świecie impresji i doznań mistycznych, jak Raki, Skorpiony i Ryby, związek z Bykiem może być bardzo stabilizujący i wyciszający ich zwichrowaną psychikę. Również dla Byka jest fascynującym doświadczeniem przeżycie odlotu, o który w jego życiu jest nader trudno z kimś kto tego doświadcza prawie na co dzień.

Byki powinny się wystrzegać naturalnej u nich skłonności do przyzwyczajania się i schematyzmu. Prof. Lew-Starowicz mówił, że nuda jest gwoździem do trumny miłości i uczuć. Znaki te powinny ciągle pytać się, czy w ich życie erotyczne nie zdążyła zakraść się sztampa i senność. Miłość lubi doświadczać napięć i odrobina szaleństwa jej nie zaszkodzi.

Trzeba jednakże przyznać Bykom słuszność, gdy chodzi o trwałość ich pożycia. Przyzwyczajenie i stałość zwykle dobrze rokuje trwałości i odporności na zmienne koleje losu związków z Bykiem. Dlatego Byk może nie jest modelowym kochankiem na przeżycie upojnego krótkiego romansu, lecz raczej do budowania trwałego związku opartego na zdrowych i solidnych zasadach.Cytuj artykuł na swojej stronie
Dodaj do ulubionych
Powiązane artykuły

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocena użytkowników zarejestrowanych

   (0 głos)

 

Pokaż 4 z 4 komentarzy

1. 25-07-2008 14:52

No jako tako się zgadza :) Całkiem nieźle napisane. Ogólnie podoba mi się, choć nieco obszerne i długie
Gość
adi

2. 19-07-2008 11:45

...no nareszcie trafiłem na horoskop w całości odpowiadający mojej osobie :grin
Gość
Orzełek

3. 15-06-2007 15:22

TEN HOROSKOP SIĘ ZGADZA
Gość
TAJEMNICZA

4. 20-05-2007 23:16

jest idealny do mie horoskop jestem uparty i musi byc zawsze po mojej mysli
Gość
mariusz

Pokaż 4 z 4 komentarzyDodaj swój komentarz
Nazwa
 
Komentarz
 
Dozwolone liczba znaków: 600
 
  This image contains a scrambled text, it is using a combination of colors, font size, background, angle in order to disallow computer to automate reading. You will have to reproduce it to post on my homepage
wprowadź kod z obrazka:

   
   mXcomment 1.0.8 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Aha44 - Kawały i dowcipy - Humor dla Ciebie
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL